×
TOPZINE.cz

Zlín Film Festival 2011: Zavzpomínáme si na Walta Disneyho

Walt DisneyKromě čtyř tradičních mezinárodních soutěží – hraný film pro děti, hraný film pro mládež, animovaný film a evropský debut, přinese 51. ročník festivalu také nesoutěžní, informativní sekce. Letos si v sekci Chodník slávy připomeneme kouzelné filmy Walta Disneyho.

Walt Disney
Walt Disney a jeho trpaslíci, Zdroj: oficiální stránky autora

Programová struktura se nesoustředí jen na cílovou skupinu dětí a mládeže. Letos se také dočkáme sekce Dny italské kinematografie a Novinky české filmové a televizní tvorby. Hlavní soutěžní sekce jsou zaměřeny na hrané filmy pro děti a mládež, animované filmy pro děti, pozornost je věnována také začínajícím evropským filmařům v sekci celovečerních evropských debutů. Hlavní cenou Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež Zlín je Zlatý střevíček.

V posledních letech se festivalové filmové projekce uskutečňují nejen v samotném Zlíně, ale například i Praze a v několika dalších městech České republiky. Návštěvnost zlínského festivalu má stále vzrůstající tendenci. Loni počet návštěvníků překročil hranici 100 tisíc dětí i dospělých. Letošní 51. ročník se uskuteční ve Zlíně ve dnech 29. května až 5. června.

Výstava Filmové klapky
Výstava Filmové klapky, Zdroj: zlinfest.cz

Hosté, kteří se zúčastnili předchozích ročníků, byli například Jiří Menzel, Haley Joel Osment nebo věčný Kolja Andrej Chalimon. Součástí festivalu je také  bohatý doprovodný program, například výstava Filmové klapky. Pořadatelé Zlín Film festivalu každoročně na podzim pošlou čisté filmové klapky osobnostem, které je poté umělecky předělají. Výtěžek z aukce je věnován Filmové škole Zlín, která ho použije na financování studentských filmů.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..