Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Zlín Film Festival 2011: Zavzpomínáme si na Walta Disneyho

Markéta Davidová

Markéta Davidová

14. 5. 2011

Walt DisneyKromě čtyř tradičních mezinárodních soutěží – hraný film pro děti, hraný film pro mládež, animovaný film a evropský debut, přinese 51. ročník festivalu také nesoutěžní, informativní sekce. Letos si v sekci Chodník slávy připomeneme kouzelné filmy Walta Disneyho.

Walt Disney

Walt Disney a jeho trpaslíci, Zdroj: oficiální stránky autora

Programová struktura se nesoustředí jen na cílovou skupinu dětí a mládeže. Letos se také dočkáme sekce Dny italské kinematografie a Novinky české filmové a televizní tvorby. Hlavní soutěžní sekce jsou zaměřeny na hrané filmy pro děti a mládež, animované filmy pro děti, pozornost je věnována také začínajícím evropským filmařům v sekci celovečerních evropských debutů. Hlavní cenou Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež Zlín je Zlatý střevíček.

V posledních letech se festivalové filmové projekce uskutečňují nejen v samotném Zlíně, ale například i Praze a v několika dalších městech České republiky. Návštěvnost zlínského festivalu má stále vzrůstající tendenci. Loni počet návštěvníků překročil hranici 100 tisíc dětí i dospělých. Letošní 51. ročník se uskuteční ve Zlíně ve dnech 29. května až 5. června.

Výstava Filmové klapky

Výstava Filmové klapky, Zdroj: zlinfest.cz

Hosté, kteří se zúčastnili předchozích ročníků, byli například Jiří Menzel, Haley Joel Osment nebo věčný Kolja Andrej Chalimon. Součástí festivalu je také  bohatý doprovodný program, například výstava Filmové klapky. Pořadatelé Zlín Film festivalu každoročně na podzim pošlou čisté filmové klapky osobnostem, které je poté umělecky předělají. Výtěžek z aukce je věnován Filmové škole Zlín, která ho použije na financování studentských filmů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zlín Film Festival 2011: Zavzpomínáme si na Walta Disneyho