Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Zlaté mléko: Přírodní nápoj s řadou pozitivních účinků

Komerční sdělení

Komerční sdělení

20. 10. 2021

V posledních letech se čím dál častěji obracíme na dary přírody. Zajímáme se o superpotraviny, konzumujeme to, co naši předci objevili již před staletími. Příkladem je i elixír zdraví zvaný zlaté mléko. Používali ho už ve starověké indické ájurvédě.

Zlaté mléko získalo svůj název od zlatavé barvy, již mu dává kurkuma. Jde v podstatě jen o směs koření (kurkuma, zázvor, skořice a černý pepř) smíchanou s mlékem. Mléko si můžete sami vybrat, takže ochuzeni nejsou ani vegani – zlaté mléko se dá připravit z mléka rostlinného.

Pro lepší trávení, pokožku i proti nachlazení

Zlaté mléko má antioxidační účinky. Dokáže zlepšit stav pokožky, obzvlášť jestli vás trápí ekzém či akné. Podporuje trávení, uklidňuje nadýmání, zlepšuje rovnováhu bakterií ve střevech.

Kromě toho kurkuma urychluje metabolismus, takže pokud je vaším cílem shodit pár kilo, volba je jasná. Zlaté mléko hubnutí výborně podpoří.

Kurkumin obsažený v kurkumě je protizánětlivá látka, díky tomu zlaté mléko působí proti zánětům v celém těle. Zmírňuje oxidační stres, vylepšuje dýchací systém a dopřát byste si ho měli také při bolesti v krku a rýmě. V neposlední řadě pomáhá ke klidnějšímu spánku, proto si ho spousta lidí dává před spaním. Jak ho budete konzumovat, však závisí pouze na vás.

Nápoj, ale i přísada do smoothie

Zlaté mléko si lze připravit také doma, ale riskujete, že neodhadnete správný poměr koření. Jednodušší je pořídit si již hotovou směs, kterou koupíte například v e-shopu Woldoshop.cz. Zlaté mléko pak máte v prášku a ten se dá využívat na různé způsoby. Buď si z něj připravíte nápoj, nebo ho přidáte třeba jako přísadu do smoothie, ovesné kaše, koktejlu atd.

Zlaté mléko se doporučuje pít jednou denně, měli byste přijmout dávku 1-3 g. Balení má 300 gramů, takže vám vydrží na dlouhé měsíce. Za ty měsíce určitě stihnete vypozorovat pozitivní účinky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zlaté mléko: Přírodní nápoj s řadou pozitivních účinků