Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

Zlatá mince pro miminko – symbolická investice do života

Většina lidí vybírá pro novorozené miminko dva typy dárků. Jedni volí nejrůznější hračky a roztomilé oblečky, druzí sází praktické potřeby pro novorozence. Vystupte z řady a kupte miminku k narození originální dárek. Věnování zlaté mince je stará česká tradice.

První investice do budoucnosti

Narození dítěte je už od pradávna ve všech kulturách důvod k radosti a oslavě. Vložení zlaté mince do kolébky je tradiční rituál, který má miminku do budoucna zaručit prosperitu a zajištěný život. Podle legend nesli tři králové k jesličkám do Nazaretu jako dárek právě zlato. Zlato patří mezi ušlechtilé kovy a symbolizuje hojnost a stabilitu. Podle staré české tradice, na kterou se snažíme navázat, měl zlatý dukát vložený do kolébky miminko v budoucnu ochránit před nouzí. V minulosti se zlatá mince jako dárek k narození dávala i v těch nejchudších rodinách. Pokud bylo v rodině více dětí, mince měla více symbolickou funkci a byla putovní. Díky dávné tradici můžete být v současnosti originální a dát dítěti do vínku zaopatření a dostatek.

Široký výběr dukátů v Obecním domě v Praze

Zlatá mince pro miminko představuje dárek, který má mnoho vrstev. V první řadě je to trvalá památka a připomínka, že jste na dítě mysleli už od jeho narození. V metaforické rovině představuje zlaťák talisman, který bude dítě provázet až do dospělosti. Z oblečení miminko vyroste a hračky časem odloží. Zlatá mince je symbolická vzpomínka i reálná investice, která vychází z dávné české tradice.

V prodejně v Obecním domě v Praze nebo na webové stránce Zlaté mince je možné si vybrat tři různé motivy na dukátu. V nabídce jsou, kromě letošního roku, i mince starších ročníků, díky čemuž je můžete dokoupit i zpětně. Minci lze navíc ještě povýšit na jediný originál na světě prostřednictvím vyrytého věnování na individuální objednávku.

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Právě čtete

Zlatá mince pro miminko – symbolická investice do života