Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Zkuste vyměnit televizní seriály za literární festivaly

Foto: Spisovatel Michal Viewegh

České televizní seriály za nic nestojí, tak proč nezkusit seriály v podobě literárních festivalů? Obě několikadenní akce, na které vás zveme, mají dlouholetou tradici. I poslední pozvánka je v jistém smyslu na pokračování – jedná se o vernisáž výstavy Nejkrásnější české a slovenské dětské knihy.

Foto: Spisovatel Michal Viewegh

Michal Viewegh, oblíbený účastník literárních festivalů, Foto: Jan Karásek, viewegh.cz

V první pozvánce vás nalákáme do jihočeských Vodňan na patnáctý ročník festivalu Zeyerovy Vodňany. Navštívit jej můžete 6. a 7. dubna v Městské knihovně (Bavorovská 83) a Městské galerii (náměstí Svobody 18). Ve středu bude mimo jiné udělena literární cena Zeyerův hrnek a během autorského čtení bude představena nová kniha Druhý život Julia Zeyera. Ve čtvrtek od 19 hodin si nenechte ujít besedu o literatuře se spisovateli Jiřím Hájíčkem a Davidem Janem Žákem v Městské galerii.

Literární festival Zikmunda Wintra

Další festival s literární tematikou pořádá Gymnázium Zikmunda Wintra (náměstí J. Žižky 186) v Rakovníku. Program sedmého ročníku Literárního festivalu Zikmunda Wintra zahrnuje autorská čtení doplněná hudebním doprovodem studentek a studentů. Michal Viewegh představí 6. dubna svou knihu Biomanželka, 11. dubna se můžete těšit na Jana Buriana a jeho Kulturní ozdravovnu. Poslední z vynikajících spisovatelů, Jiří Stránský, bude 12. dubna číst ze Zdivočelé země. Autorská čtení začínají vždy od 14 hodin.

V Městském muzeu v Moravské Třebové proběhne 8. dubna od 16 hodin vernisáž výstavy Nejkrásnější české a slovenské dětské knihy. Medzinárodný dom umenia pre deti BIBIANA Bratislava a Památník národního písemnictví v Praze představují 100+100 nejkrásnějších dětských knih z produkce českých a slovenských vydavatelů. Výstava potrvá do 24. dubna na adrese Svitavská 18.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zkuste vyměnit televizní seriály za literární festivaly