Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

ZKUŠENOSTI: Brazilská depilace cukrovou pastou? Vyzkoušeli jsme ji

Redakce

Redakce

26. 3. 2012

Pryč jsou doby přírodních žen. Dnes se naopak každá snažíme mít intimní partie bez chloupků. Jednou z technik, jak tohoto výsledku dosáhnout, je brazilská depilace. A jelikož jsem moderní a odvážná žena, rozhodla jsem se tuto metodu vyzkoušet na vlastní kůži.

video

Brazilská depilace je odstranění nežádoucích chloupků z oblasti intimních partií cukrovou pastou. Do světa ji vyslaly mladé brazilské tanečnice, známé svými odvážnými tanečními kostýmy, kterým nestačí pouhá depilace třísel, ale chloupky si nechávají odstranit i v oblasti genitálií. Její průběh spočívá v nanesení slabé vrstvy cukrové pasty na depilovanou pokožku a následném přiložení papírového pásku.  Potom, co se pásek na pastu nalepí, strhává se i s pastou proti směru růstu chloupků. Vzhledem k citlivosti partií se jedná o bolestivou proceduru.

Při depilaci nejvíce trpí zrzky

Mé dvě kamarádky tuto techniku již podstoupily, tudíž jsem byla lehce psychicky připravená. Ovšem přes veškeré přípravy jsem vstupovala do salonu značně nervózní. Úsměv kosmetičky mě malinko uklidnil. Nejdříve jsem dostala do ruky mýdlo a ručník a byla jsem odvelena do sprchy. Hygiena je u depilace intimních partií velmi důležitá.

Zanedlouho už ulehám na lehátko do půl těla obnažená. Kosmetička mě uklidňuje, že blondýnky to tolik nebolí. Nejhorší to prý mají zrzky, hned v závěsu za nimi jsou brunetky.

Malou nevýhodou celé procedury je to, že chloupky musí mít určitou délku. Proto je nejvhodnější, když je necháte čtrnáct dní samovolně růst. Když jsou chloupky moc krátké, pasta je nevezme a můžou se i přetrhnout.

Depilace není procházka růžovým sadem

A jde se na věc. Kosmetička nejdříve celou oblast zasype dětským pudrem. Poté už něžně přikládá teplou cukrovou pastu a následně ji strhává společně s chloupky. No, žádný med, ale pro krásu se musí trpět. Hrdinně držím a napínám kůži v protisměru, přesně podle instrukcí.

Velkou výhodou je rychlost depilace, proto za několik málo minut je celá horní část hotová. Postupujeme níž. Hluboký nádech, výdech a škub. A je to tu. Hlavou mi problesknou všechna sprostá slova, která znám a začínám samu sebe nenávidět. Čím níž se kosmetička dostává, tím je procedura bolestivější. „Chcete pauzu?“ ptá se mě a já souhlasně přikyvuji. „Už dobrý, můžeme pokračovat.“ Druhá strana se odvíjí ve stejném stylu.

Příští depilace už bude lepší

„První depilace je nejhorší. Postupně chloupky měknou a řídnou a je to lepší.“ Spokojeně oddychuji a začínám se těšit na další proceduru. „Do sprchy nejdříve večer, nejlépe až zítra. Dva dny pudrovat a po čtrnácti dnech provádět pravidelně peeling,“ dostávám pokyny od kosmetičky a už spokojeně odcházím domů.

Cena depilace intimních partií se pohybuje kolem 800 korun a celý proces nezabere více jak dvacet minut.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

ZKUŠENOSTI: Brazilská depilace cukrovou pastou? Vyzkoušeli jsme ji