Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Zkouškové období? Když nejde o život, jde o…

Martin Peška

Martin Peška

11. 2. 2012

Milí čtenáři, jak jste si jistě všimli, je už téměř polovina února, a pravidelný editorial nikde. Nevyšel. Skandál, průšvih. Omlouváme se a sypeme si popel na hlavu.

FOTO: Stres - Ilustrační foto

Ilustrační snímek. Foto: Tereza Ticháčková, TOPZINE.cz

Stejně jako řadu z vás i naši redakci na posledních několik týdnů zaneprázdnilo nejobávanější období v kalendáři studentů – zkouškové.

Někdo se možná o zkouškovém stresoval natolik, že si na nás nenašel čas. Někdo ten stres zažíval poprvé, nyní v prváku, a někdo už po několikáté a dělí ho splnění třeba jen jedné studijní povinnosti od připuštění ke státnicím.

Ten stres je v některých případech opravdu silný, už ho znáte. Přichází pokaždé a vy si pokaždé říkáte, že to (učení) příště nesmíte nechávat na poslední chvíli. Ovšem koncem dalšího semestru je situace úplně stejná. O tom, jak zkouškové dokáže pořádně vyděsit, svědčí i fakt, že se v kinech touto dobou nepromítá snad žádný horor.

Škoda těch pokusů nevyužít

Ne vše se povede hned na poprvé. Ale když už máte víc pokusů, byl by hřích je nevyužít, zvlášť pokud si budete v budoucnu na vysokoškolské studium připlácet.

Věříme, že i bez únorového editorialu jste to posledních 11 dní vydrželi a v krutých mrazech si na TOPZINE.cz početli i bez našeho průvodce obsahem. Doufáme, že jste vše nakonec zvládli a můžete si užívat zimních radovánek nebo vyrazit na nějakou kulturní akci. A pokud se vám během zkouškového moc nedařilo, pamatujte: když nejde o život, jde o… Každý zná určitě trochu jinou verzi, doplňte si ji.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zkouškové období? Když nejde o život, jde o…