×
TOPZINE.cz

Zkáza chlebové Země: Umělkyně zachytila rozklad městečka z chleba

FOTO: mesta_z_chleba_nahled

Jak dopadne planeta Země po tom, co lidstvo definitivně zmizí z jejího povrchu? Švédská výtvarnice se rozhodla najít vlastní odpovědi, a to v chlebu. Jaké? O tom se můžete sami přesvědčit.

Co se stane s modrou planetou, až lidská rasa vyhyne následkem zákeřné epidemie nebo ji zdevastují obří masožraví šneci z vesmíru? Takovou otázku si jistě občas klade každý z nás. Švédská výtvarnice a scénografka Johanna Martensson se ovšem s jen tak nějakou odpovědí nespokojila. Jak bude zkáza opuštěného světa probíhat, se rozhodla demonstrovat na chlebu.

V rámci projektu s názvem Decor postavila z kousků chleba městečko. To pak zanechala napospas osudu v běžných podmínkách a fotografovala jej každý den v průběhu šesti měsíců. Zkáza, rozklad a pučící plísně nakonec město zcela ovládly.

Ačkoliv chleba a betonové džungle moderního světa nemají spolu co do stavebního materiálu mnoho do činění, jisté je, že ani lidská města by vlivům přírody nedokázala dlouho odolávat. Tak třeba nakonec mají k chlebu blíž, než si myslíme…Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..