Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Zjistěte více o hře Meliorannis, ptejte se online správce hry

Martin Peška

Martin Peška

24. 10. 2009

Ptejte se v online rozhovoru na Topzine.cz Radka Bejdy, administrátora jedné z nejstarších online her na českém internetu, Meliorannis. Hra, která je na internetu k dispozici zdarma, je zasazena do fantasy světa, kde se objevují mytologické vojenské jednotky a magie.

Radek Bejda bude povídat o hře Meliorannis v online rozhovoru na Topzine.cz v neděli 25. října od 20 hodin.

Hra patří ke klasickým tahovým textovkám, kde jsou veškeré úkony prováděny pomocí linkových odkazů, takže je podobná spíše více chatu a klikáním na odkazy. Onlinovka Meliorannis přežila s minimem obrázků do roku 2009 vedle ostrého náporu zahraničních grafických her.

Každý hráč, v Meliorannisu zvaný regent, spravuje svou vlastní zemi neboli provincii pro zvolené povolání. Celá hra se točí okolo války o pozemky, které pro hráče znamenají nejen větší slávu, ale také lepší ekonomickou situaci provincie, procházení magickými branami a další obranná i útočná kouzla pro použití v boji i mimo něj.

Na samém počátku si hráči musí vybrat jedno ze tří přesvědčení, které budou v Meliorannisu vyznávat: dobré, neutrální a zlé.

Hlavním cílem hry je projít skrze osm magických bran a dobýt poslední město. Velkým kladem hry oproti jiným projektům je její skutečná bezplatnost, velký výběr povolání a kombinací kouzel, kde neexistují žádná zvýhodnění a každý má stejnou šanci stát se tím nejlepším.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zjistěte více o hře Meliorannis, ptejte se online správce hry