Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Žižkovská noc, originální multižánrový festival. Zahrálo celkem třicet skupin za jednu noc

Redakce

Redakce

28. 2. 2011

Zpěvák kapely Zelená konev!Fotogalerie!Žižkovská noc je synonymem pro noc plnou zábavy, alkoholu a hlavně dobré hudby. Všichni, počínaje milovníky popu, přes rockery, vyznavače alternativních žánrů až po metalisty si přišli na své. Kdo to nestihl letos, neměl by zahodit šanci dorazit na příští ročník, stojí to rozhodně za to.

foto z Žižkovské noci

Žižkovská noc, Foto: Nicola Soukupová, Topzine.cz

Akce proběhla 25. února ve spolupráci žižkovských klubů Kain, Matrix, XT3, Jet a hospody U Vystřelenýho voka. Výhodou byla poloha jednotlivých scén. Organizátoři připravili mapky, podle kterých se dalo krásně orientovat, a pokud jste chtěli, mohli jste si najít, kde kdo hraje, a přebíhat z klubu do klubu. Vstupné bylo jednotné, pouhých 100 korun za celou noc s celkem třiceti kapelami.

Za hlavní stage byl považován Matrix. Zde také program trval nejdéle, až do dvou do noci. Vystoupily převážně rockové kapely: The Hoax, Ezy Riders, Koblížci, Dr Kary, Dirty Blondes, Unifiction, Black Roses a Chewin Gun. Vzhledem k tomu, že se opravdu nedá stihnout všechno, jsem v Matrixu viděla pouze šumperské Koblížky. Jejich mix popu, rocku a punku přilákal davy ječících fanynek. Jednoho šťastlivce frontman pozval na pódium, aby si s nimi mohl zahrát. Přizvaný kytarista poté skočil do davu i s pivem v ruce.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/hudba_cz_praha_zizkovska_noc_26_2_2010/]

V XT3 vystoupilo celkem 6 interpretů: Ragoo Paradise, Zelená Konev, Moury Z Roury, Last station, Bug’n’dub a Simit Tadinda Susamli. Když jsem byla naposledy v XT3, kapely trápily neuvěřitelné technické problémy. Nyní tam bohužel byl ten samý zvukař, což mělo za následek přebuzenou basu, špatně nazvučené dechy a z neznámých důvodů nefungující mikrofony. Zelená Konev, ska-rocková kapela s poetickým názvem a neobvyklým obsazením, se však s těmito nepříjemnostmi poprala relativně dobře a vystoupení se všem přítomným líbilo.

V Jetu jsem zastihla konec vystoupení Patricie s kapelou. Pěkné spojení popu a country s prvky funky a r’n’b rozhodně zaujalo. Mimo ně se v Jetu objevili také The Maggies Marshmallows, Brew Step, Kašpar Melichar, Stínohra a Melankoholik.

Metalový line-up v Kainu nalákal asi nejvíce návštěvníků. Po Burned Inside, Shiro Ame a Skywalker pokračovali v jízdě Shogun Tokugawa z Plzně s jejich spojením elektroniky a screamu. Zahráli tady svůj první koncert v nové sestavě a nemělo to chybu. Večer v Kainu uzavírali Kissing The Gravestone. Vystoupení Gravestonů bylo tradičně dobré. Příznivci si mohli koupit jejich trička a EP Diary From The Other Side. Noc si naplno užili stoprocentně všichni účastníci a nezbývá než doufat, že další ročník bude taky tak povedený.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Žižkovská noc, originální multižánrový festival. Zahrálo celkem třicet skupin za jednu noc