Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Životopis Sinéad O´Connor. Rebelka i milující matka

Redakce

Redakce

27. 4. 2010

Zdroj: http://www.sineadoconnor.com!Vstupenky!Kontroverzní irská zpěvačka, která veřejně obhajovala teroristickou organizaci IRA, která velmi angažovaně vystupuje proti katolické církvi a která v roce 2005 popsala své poslání slovy zachránit boha před náboženstvím. Hladce oholená hlava, dravost, pronikavý projev a nekompromisní názory, tak bychom mohli stručně charakterizovat zpěvačku Sinéad O´Connor. V létě vystoupí v Čechách a vstupenky jsou už v prodeji!

Shinéad O´Connor, Zdroj: sineadoconnor.com

Sinéad O´Connor, Zdroj: sineadoconnor.com

Sinéad Marie Bernadette O´Connor se narodila jako prostřední z pěti dětí, vyrostla v Dublinu a je pojmenovaná po ženě irského prezidenta Éamona de Valery. Jak dokáže být nevlídné irské počasí, tak by se dalo popsat její dětství. Sinéad prohlašuje, že ona a její dva starší bratři byli často vystavováni fyzickému zneužívání ze strany matky, z čehož se vyzpívává v písni Fire on Babylon. Ve věku 14 let nahrála a napsala singl pro skupinu In Tua Nua, ale brzy z kapely odešla, protože byla příliš mladá na koncertování. Nicméně v roce 1987 vydává album The Lion and The Cobra, které se pro časopis Rolling Stone stane nejvýraznějším debutovým albem roku a které mapuje její alternativní hity jako Mandinka, Troy nebo I want your (hands on me).

>>> Koupit vstupenky na koncert v ČR zde <<<

V roce 1990 vydává druhé album I don´t  want what I haven´t got a zároveň vychází i její velký hit Nothing compares 2 U, který jí vynáší cenu Grammy za nejlepší alternativní hudbu. V témže roce si odnáší cenu za Nejlepší video na MTV Video Music Awards a stává se tak první oceněnou ženou v této kategorii vůbec. Po vydání Am I not your girl? (1992) se stahuje do ústraní, aby mohla věnovat čas sobě a své rodině.

Sinéad O´Connor – Nothing Compares

Její hudba by se dala zařadit do škatulky pop-rock, alternativní rock nebo folk. Pravda je ale taková, že Sinéad sama do žádného zařazení nespadá. Její hudební projev je tak různorodý, že by přihrádek s pojmenováním hudebních stylů bylo víc než dost. V raném hudebním mládí se věnuje spíše pop-rocku, ale ze zajetých kolejí se dostává albem Sean Nos Nua (2002), které je živým přepracováním tradiční irské hudby. Album Theology (2007) je sbírkou nových i upravených rastafariánských písní a její nové připravované album sama popisuje jako elektronické kytarové album s písněmi o lásce.

Sinéad O´Connor se vždy považovala za pravou umělkyni a chtěla, aby tak na ní bylo nahlíženo i širokou veřejností. Pokud se chcete přesvědčit, jestli její slova platí, nebo pokud vás zajímá široký hudební projev, můžete se na vlastní oči i uši přesvědčit 3. července na Státním zámku Sychrov, kde tato zpěvačka vystoupí. Vstupenky na tento exkluzivní koncert jsou již nyní v prodeji a koupit je můžete online zde.

YouTube Embed: No video/playlist ID has been supplied

JQv4Ue3hUM8

YouTube Embed: No video/playlist ID has been supplied

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Životopis Sinéad O´Connor. Rebelka i milující matka