Menu
TOPZINE.cz
Sport

Životní styl jménem Wellness

Redakce

Redakce

10. 2. 2010

vyrivka-slecnaV posledních letech je velmi trendy držet zdravý životní styl a právě wellnes je toho důkazem. Každý z nás o tomto pojmu jistě něco slyšel, ale co vlastně znamená?

výřivka- rotoped Zdroj: archiv foto hotel TOMMY

Výřivka- rotoped Zdroj: archiv foto hotel TOMMY

Jedná se o moderní odvětví, které se zrodilo jednak  jako reakce na přibývající civilizační nemoci, a jednak má Wellness za úkol udržovat člověka v kvalitním jak fyzickém tak i duševním zdraví, má vést k vnitřní rovnováze a harmonii těla. Zabývá se především oblastí ovládání stresu, fyzické aktivity, optimální váhy a správné výživy. Všechny tyto čtyři složky na sebe vzájemně působí.

Jíte-li zdravě a máte dostatek pohybu, tak se daleko lépe ubráníte případným stresovým situacím, které nás atakují takřka dennodenně. Abyste byli ve správné fyzické kondici, nemusíte podle odborníků tvrdě sportovat, ale stačí vám přibližně 30 minut pohybu denně, který také pomáhá i k psychické odolnosti. Optimální váha je pro každého z nás  jiná. Kolik byste měli vážit zjistíte výpočtem BMI neboli indexu tělesné hmotnosti. (k nalezení je na internetu). Neměli byste ovšem zapomínat na vyváženou stravu s dostatečným množstvím ovoce a zeleniny. Nepravidelnost denního stravovacího režimu vede k ukládání zásob tuků, proto je nezbytné umět si na den  jídlo rozvrhnout. Pokud bezpečně dodržujete všechny zmíněné zásady, tak vaše tělo umí lépe předcházet nemocem a také se nemusíte obávat rychlého stárnutí. Samozřejmě, že stárnutí se nikdo nevyhne, ale můžete ho prožívat v klidu a nikdo si ho na vás nemusí vůbec všimnout.

zdroj: archiv foto hotel TOMMY

Sauna a slečna v ručníku Zdroj: archiv foto hotel TOMMY

Jelikož je dnešní svět velice hektický, měli byste si také umět udělat čas na relaxování. Je velmi důležité umět se uvolnit a odpočinout, lehnout si s knížkou v ruce, poslouchat příjemnou hudbu a také si udělat čas sám/sama pro sebe. Nesmíte opomenout také dostatek spánku, který vás skvěle připraví na další náročný den. K tomu, abyste se cítili duševně i fyzicky lépe, vám právě napomůže wellnes a to například v podobně různých center, kterých v naší republice kvapem přibývá.

A co všechno taková centra nabízejí? V podstatě vše, co vede ke zdravému stylu vašeho života. Pro vykonávání fyzické aktivity a udržování se fit bývá pro vás zákazníky k dispozici posilovna nebo různá aerobní a meditační cvičení. A například v sauně, soláriu, solné jeskyni, výřivce či na masáži, manikúře a pedikúře můžete relaxovat a tím tedy posilňovat svoji psychickou pohodu. Je vám to ještě málo? Jestli si myslíte si, že byste potřebovali shodit nějaké to kilo a přibývající vrásky vám kazí úsměv, nechte si poradit od odborníků za slovo vzatých. Ale pokud si chcete užít celkové tělesné očisty déle než pár hodin, není nic lepšího než si zajet na prodloužený wellnes víkend plný aktivního odpočinku, kde na vás budou čekat již zmíněné lákavé produkty. Po třech dnech se znovu nabijete ztracenou energií a hurá zas do každodenního bláznivého kolotoče.

zdroj: archiv foto hotel TOMMY

Masáž Zdroj: archiv foto hotel TOMMY

Zaujal vás tento životní styl? Tak neváhejte ani minutu a vrhněte se s chutí do nového a vzrušujícího způsobu života. Hýčkejte svoje tělo a mysl a uvidíte, že péče o vás se vám časem vrátí zpět.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Životní styl jménem Wellness