Menu
TOPZINE.cz
Architektura a stavitelství

Život na samotě u lesa je uklidňující. Jak si tam poradit s odpadem?

Komerční sdělení

Komerční sdělení

20. 12. 2022

Všichni majitelé chalup, chat nebo domů na konci světa musí řešit, je zpracování biologického odpadu. Vzhledem k tomu, že tyto domy nejsou obvykle připojené na kanalizaci, musíte si poradit jinak. Dobrou zprávou je, že máte hned několik možností. Vybírat můžete podle vlastní preference nebo se poradit s odborníky, co by bylo nejlepší pro váš pozemek.

Jímka

Žumpa je nejstarší a nejjednodušší zařízení, které můžete zvolit pro svůj domov. Betonové žumpy Liberec vám dodají vodotěsnou nádrž bez odtoku. To znamená, že ji musíte nechat pravidelně vyvážet, aby odpad nepřetékal. Velkou výhodou tohoto produktu je fakt, že je poměrně levný na provoz a jednoduchý na instalaci. Největší výhody jímek jsou:

  • poměrně nízká pořizovací cena,
  • jednoduchá instalace,
  • možnost výběrů různých objemů,
  • minimální papírování (nezapomeňte ohlásit změnu na stavebním úřadu).

Jímky najdete v objemu od 2 tisíc litrů a prodejce vám žumpu nejen přiveze, ale také nainstaluje. Nemusíte se proto obávat, že budete muset něco dělat sami. Kvalitní betonové žumpy Hradec Králové se vyrábí pro běžné použití, záplavové oblasti i do blízkosti silnic nebo příjezdových cest. Stačí, když si vyberete produkt podle toho, kde se nachází váš pozemek.

Septik

Další možností jsou septiky, což jsou takové lepší jímky. Jde o nepropustnou nádrž s několika komorami, kde dochází k přečištění odpadní vody. Efektivita čištění odpadních vod je asi 60 procent, takže ji nemůžete znovu využívat v domácnosti. Na trhu jsou i ekologické filtry, ale v každém případě je musíte měnit a provádět nové pískové vrstvy. Provoz je proto trochu složitější.

Čistička odpadních vod

Nejmodernější variantou je čistička odpadních vod. K provozu potřebujete elektřinu a pravidelný přísun odpadních vod. Přefiltrovanou vodu, tzv. šedou vodu můžete znovu využít v domácnosti na splachování toalety nebo napouštění pračky. Musíte pravidelně provádět údržbu a výměnu filtrů, ale ročně tímto způsobem lze ušetřit až 75 kubíků vody na jednu domácnost.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Život na samotě u lesa je uklidňující. Jak si tam poradit s odpadem?