×
TOPZINE.cz

Zítra by Bob Marley oslavil 64. narozeniny

Koncertu Boba Marleyho, jednoho z nejvýznamnějších představitelů reggae, se Praha nikdy nedočkala. V roce 1978 se zranil při fotbalu, a ošetřující lékaři u něj zjistili rakovinu kůže, která je u lidí černé pleti velice výjimečná.

Bob-Marley-in-Concert_Zurich_05-30-80

Tehdy jamajský zpěvák, vlastním jménem Robert Nesta Marley, odmítnul operaci – dál koncertoval. Do několika let se mu rakovina rozšířila i na mozek a další orgány a v květnu 1981 zemřel v miamské nemocnici. Říká se, že jeho poslední slova k synovi byla: „Za peníze život nekoupíš“.

Při vzpomínce na legendárního muzikanta se v pražském Lucerna Music Baru uskuteční akce Tosh Meets Marley. V rámci evropského turné do našeho hlavního města zavítá projekt jamajských muzikantů s názvem The Fully Fullwood band, který zformoval Mark Miller, dřívější manažer Boba Marleyho.

„Písně Boba Marleyho a Petera Toshe hraje po světě mnoho muzikantů, ale málokdo má tak hvězdnou reputaci a vlastní zkušenosti s legendami jamajské hudební scény jako právě tato skupina,“ řekl pro Topzine.cz mluvčí akce Lukáš Kolíbal.

Jednotliví účastníci projektu hráli vedle samotného Marleyho a Toshe po boku Dennise Browna, Freddieho McGregora a dalších.

Vstupenky jsou v předprodeji za 450 Kč, na místě vyjdou na 530 Kč.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..