×
TOPZINE.cz

Zimní Rock for People: Multikulturní ska-punkový večer

The Locos-perexKdo se 26. února ve večerních hodinách nacházel v pražských Holešovicích, nepochybně potkal davy lidí táhnoucích se do Incheba Areny na koncert Pipes and Pints a The Locos. Jak to uvnitř vypadalo se dočtete v následující reportáži.

Foto: Martin Krofta, Topzine.cz
Pipes and Pints, Foto: Martin Krofta, Topzine.cz

Krátce po osmé hodině se na pódium doslova vyřítila kapela Pipes and Pints a to, co publiku hodinu předváděli, bylo úžasné. Obdivuji energii, s jakou se do hraní pustili, protože se za celou dobu nezastavili a dokázali lidi pořádně rozjet. Když jsem si všimla, že budou hrát na dudy, v první chvíli se mi to zdálo trošku divné, ale hned po první písničce jsem změnila názor. Předkapela tedy předčila moje očekávání.

Po pauze, kdy si Pipes and Pints uklidili své nástroje a The Locos za pódiem předvedli legrační rozcvičku, přišla konečně ta chvíle, kdy se energičtí Španělé v kompletní sestavě rozestavěli na podium a uhodili do strun.

Foto: Martin Krofta, Topzine.cz
The Locos, Foto: Martin Krofta, Topzine.cz

Zazněly písničky jak z alba Jaula de Grillos, vydaného v roce 2006, tak i z novějšího kousku Energía Inagotable (2008). Největší úspěch sklidily písničky Algo Mejor, Buscando Líos a také cover verze Don´t worry, be happy. The Locos báječně komunikovali s publikem a na konci házeli lidem cokoli mohli. Dokonce i oblečení.

The Locos byli založeni v roce 2005 a je tedy obrovským úspěchem, že již po tak málo letech dokáží zaplnit všemožné koncertní sály po světě. Určitě jejich úspěchu napomohlo i to, že hlavní zpěvák Locos, Pipi, hraje zároveň s kapelou Ska-P, která se na hudební scéně pohybuje s přestávkou již šestnáct let, a proto nové kapele hodně pomohl svými zkušenostmi.

Ať už za úspěchem Locos vězí cokoli, jasné je, že ska-punková atmosféra byla dokonalá a fanoušci si koncert dobře užili.

[album:

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..