Menu
TOPZINE.cz
Krása

Zimní péče: jak zabránit poškození vlasů v chladném období

Právě v zimě jsou vlasy nejvíce vystaveny agresivnímu působení různých vnějších faktorů, proto je v tomto ročním období zvlášť důležité o ně správně pečovat. Mraz na ulici a horko v místnosti způsobují to, že vlasy jsou suché, elektrizují a lámou se. V zimě proto by se vlasům měla věnovat zvláštní pozornost. Kvalitní komplexní péče by měla zahrnovat kondicionér na vlasy, vyživující masku a olej. Pojďme si podrobněji probrat, jak v zimě udržet zdraví a krásu vlasů.

Základní pravidla péče o vlasy v zimě

– Fénujte vlasy na nízkou teplotu. Je to lepší, než je nechat přirozeně uschnout. Vlasy nemají rády vlhkost a raději je nenechávejte dlouho mokré. Rozhodně byste neměli chodit ven s vlhkými vlasy – způsobí to lámavost i dokonce může vyvolat meningitidu.

– Nemyjte si vlasy hloubkově čistícím šamponem. Smývá prach, nečistoty a ochrannou vrstvu. Pokožka hlavy se stává citlivější k vnějším podnětům.

– Používejte hustý kondicionér na vlasy.- Nemyjte si vlasy horkou vodou. Je to pravidlo pro každou sezónu, ale zvláštní pozornost by se tomu měla věnovat v zimě. Vysoká teplota stimuluje tvorbu kožního mazu, ucpává póry a vlasy se rychleji špiní.

– Jednou týdně aplikujte vyživující a hydratační masky na poškozené vlasy.

– Noste čepici. Kvůli chladu se cévy stahují a tělo začne vylučovat více kožního mazu, aby se zabránilo podchlazení. Doporučujeme si vybrat čepici z přírodních materiálů a sundávat ji v místnostech.

– Používejte bezoplachový sprej na vlasy nebo olej na poškozené vlasy, které snižují elektrizování, usnadňují rozčesávání, dodávají vlasům lesk a odstraňují krepatění.

Nejlepší vlasová kosmetika je představena na webových stránkách MAKEUP.

Jak pečovat o kudrnaté vlasy v zimě?

Kudrnaté vlasy mají porézní strukturu, často konečky jsou velmi suché a lámou se. Je třeba proto aplikovat nesmyvatelná séra na olejové bázi. Při mytí byste na vlasy nutně měli nanášet i masky s proteiny. Vždy noste pokrývku hlavy a používejte antistatické spreje, aby se zabránilo krepatění kudrnatých vlasů v místnostech.

Jak pečovat o mastné vlasy v zimě?

Majitelé mastné pokožky hlavy v chladném období by měli věnovat zvláštní pozornost čistícím vlasovým kůrám a také denně provádět masáže hlavy. V zimě je lepší vynechat masky na olejové bázi a dát přednost lehčím balzámům nebo kondicionérům na vlasy, aby se nezhoršil problém s lupy. To může také vést k narušení normálního krevního oběhu. Alternativou k olejovým přípravkům mohou být i ampule s vitamínovými koktejly, které se nanáší na vlasové kořínky nebo po celé délce.

Jak pečovat o suché vlasy v zimě?

Suché vlasy špatně udržují vlhkost, takže v zimě byste měli zvolit produkty s kyselinou hyaluronovou ve složení. Používejte přípravky s vitamíny skupiny B, stejně jako A, D, E. Pravidelná masáž hlavy přispívá ke stimulaci růstu vlasů a procesu výživy. Bezoplachové spreje pomohou chránit vaše vlasy před chladem, ale s fixačními spreji byste neměli přehánět, aby nedošlo k poškození vlasové struktury.

Jaké komponenty byste měli hledat ve složení masky a kondicionéru na vlasy?

Kolagen. Složka, díky které vlasy déle zůstanou pevné a krásné.
Panthenol. Obalí každý vlásek tenoučkým filmem, který chrání před suchem, ale nezatěžuje účes.

Vitamín E. Působí všestranně: vyživuje a posiluje poškozené vlasy, stimuluje růst, urychluje mikrocirkulaci krve a bojuje proti lupům.

Kyselina hyaluronová. Proniká do hlubokých vrstev vlasové pokožky, nasycuje vlasové cibulky vlhkostí.
Pšeničné proteiny. Aktivují růst a obnovují poškozenou strukturu vlasů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zimní péče: jak zabránit poškození vlasů v chladném období