Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Zimní Masters of Rock nabídnou Stratovarius i Helloween

Tereza Ticháčková

Tereza Ticháčková

16. 11. 2010

!VSTUPENKY!Sezóna letních festivalů je definitivně za námi a budeme muset počkat, než se zase pod širé nebe vrátí. Pokud však máte rádi atmosféru festivalů a čekat do léta se vám rozhodně nechce, navštivte některou ze zimních mutací těchto akcí.

Finští Stratovarius budou hosty zimní verze Masters of Rock. Zdroj: oficiální web skupiny

Stejně jako mnoho předešlých let, bude i letos patřit poslední listopadový víkend, přesněji sobota 27. listopadu 2010, zimní verzi Masters of Rock. Myslím, že nikoho nepřekvapím, když řeknu, že se opět uskuteční ve Zlíně. A stejně jako minulý rok jej bude hostit hala Euronics.

Program odstartuje dvě hodiny po poledni s James D. S., nu-metalovou kapelou, jež vešla do podvědomí fanoušků hlavně díky účasti zpěváka Davida Spilky ve třetí řadě Česko hledá Superstar. Po nich na pódium nastoupí oldschoolový rockeři Rebelstar, kteří letos v létě poctili svou návštěvou festival zpod Malé Skály, Benátskou noc. Před čtvrtou hodinou vystoupí česko-němečtí Symphonity a odpolední program uzavřou Varg.

Vstupenky můžete zakoupit on-line zde

Od šesti bude patřit pódium německým Freedom Call, kteří se svou power metalovou produkcí existují již dlouhých dvaadvacet let. To je tak, když se sejdou dva přátelé se stejným nápadem a stejnou ochotou prorazit, jako se tomu stalo v případě zakládajících členů skupiny Chrise Baye a Dana Zimmermanna.

Paul Gilbert, který s kapelou Mr. Big v minulosti vyprodával světová turné, vystoupí vzápětí. Tento umělec, jen tak pro zajímavost, dokonce vyrábí své vlastní kytary.

Hodinka mezi půl devátou a půl desátou bude patřit dánskému heavy metalu v podání Pretty Maids. Po nich už na pódium nastoupí jedna z hlavních hvězd pátého ročníku Zimních Masters of Rock, a to nemám na mysli nikoho menšího, než zástupce kvalitního severského metalu – finské Stratovarius. Ačkoliv do České republiky zavítali během svého světového turné k albu Polaris před necelým rokem, myslím, že ani letos se neztratí.

Závěrečná část večera bude patřit rovněž německým Helloween, kteří letos přišli se zbrusu novým albem Unarmed. Album Unarmed se stalo jakýmsi pomyslným dárkem k pětadvacátým narozeninám těchto velikánů a mnoho recenzí říká, že přináší opravdu to, co takové výběrové album přinášet má – vtipně a nápaditě oživuje songy, na něž jsme zvyklí, a přesto přináší něco nového.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zimní Masters of Rock nabídnou Stratovarius i Helloween