Menu
TOPZINE.cz
Věda

Žijeme ve světě moderních technologií. Umíte je využít?

Chytré domácnosti, digitální televize, smartphony… aneb vymoženosti, kterými bychom se neměli nechat zastrašit, ale naopak z nich vytěžit co nejvíc. Tito technologičtí průkopníci 21. století totiž mnohdy řeší nejen otázky zábavy a pohodlí, ale také našeho zdraví či bezpečí. Zajímá vás, jak je dokonale ovládnout? Čtěte dál.

Chytrá domácnost

Přemýšleli jste někdy o tom, kolik úkonů vlastně doma během dne automaticky uděláme? Zhasínání světel, vypínání sporáku, tlumení topení… nejsou-li vám účty za elektřinu lhostejné, pravděpodobně na všechno zmíněné pečlivě dbáte. Nikdo z nás však není dokonalý a občas se zkrátka stane, že i ten největší puntičkář zapomene kupříkladu zamknout dveře nebo vypnout plynový kotel.

Domov, který myslí za vás. Vy ho ještě nemáte?

Jak to, že 2 % českých domácností se tohle nikdy nestane? Protože svému domovu několika jednoduchými kroky nasadili malý, ale výkonný mozek, jež jim chod domácnosti usnadní. Představte si, že jeden malý inteligentní prvek v domě vás zbaví až 50 000 úkonů za rok.

Domácí autopiloti za vás mohou kompletně řídit osvětlení, klimatizaci, topení nebo třeba alarm, nehledě na to, zda jste doma či nikoliv. Jediné, co k tomu kromě autopilota potřebujete, je chytrý telefon s příslušnou mobilní aplikací, která vám umožní mít svou domácnost neustále pod kontrolou.

Zvyšte IQ své domácnosti

Možná vás překvapí, že k tomu, abyste přetvořili obyčejnou domácnost v chytrou, nemusíte být milionářem ani IT technikem. IQ svého domu totiž podstatně zvýšíte i v řádech r tisíců, záleží, jak velkého pohodlí chcete dosáhnout.

Digitální televize hlásí konec omezování

Pokud je řeč o moderních domácnostech, nesmíme opomenout také digitální neboli chytré televize. Například digitální televizi O2 TV lze považovat za televizi bez hranic, proto se nyní pojďme podívat, v čem spočívá její kouzlo a inteligence:

  • Pustíte si cokoliv zpětně i 7 dní po odvysílání
  • Jakýkoliv pořad si můžete nahrát a následně pustit BEZ REKLAM
  • Vysílání si můžete kdykoliv zastavit
  • Vaše televize vám ušije menu s obsahem na míru: rozlučte se s přepínáním kanálů
  • Zavděčí se celé rodině, protože ji lze sledovat až na 4 zařízeních

Pokud i vy přemýšlíte, že je na čase vyměnit klasickou televizi za digitální, podívejte se na všechny výhody O2 TV a buďte tak k chytré domácnosti zase o krok blíže.

Ať už ve vás moderní technologie vyvolávají jakékoliv pocity, jedno jim upřít nelze: šetří nám čas i peníze. Díky automatizaci stereotypních, avšak vcelku podstatných každodenních činností, nám potom zbyde více času na aktivity, které milujeme.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Žijeme ve světě moderních technologií. Umíte je využít?