Menu
TOPZINE.cz
Krása

Ženy se cítí být nejatraktivnější ve 32 letech

Přestože většina žen vidí pomyslný mezník 30 let jako období, kdy jim ujíždí vlak nebo tikají biologické hodiny a mají za sebou už první třetinu života, cítí se v té době nejatraktivněji. Toto potvrzují i výsledky bristkého průzkumu.

Zdroj: sxc.hu

Dnešní třicátnice si obvykle volí toto období jako ideální pro početí prvního potomka. Chtějí být na příchod dítěte připravené, mít už nějaké pracovní zkušenosti, nebo dokonce první úspěch. Chtějí mít zajištěné zázemí a především kde bydlet. Možná i to přispívá k tomu, že jsou ženy v tomto období klidnější, vyrovnanější a sebevědomější.

První dítě posiluje sebevědomí matky

Porod prvního potomka navíc většinou způsobí, že ženy přehodnotí svůj život a začnou mít jiné priority. Už se tolik nezajímají o sebe samotné jako o to, aby dopřály to nejlepší svému dítěti. Celodenní péče o dítě, probdělé noci a vyčerpání je vyváženo dětskou radostí a bezstarostností.

Pro ženy to navíc znamená, že musí dělat věci, které nikdy předtím nedělaly. Naučit se přebalovat, starat o dítě, řešit jeho neduhy spojené s růstem zoubků apod. a později řešit problémy, které se vyskytnou, a to vše skloubit s prací a domácností.

Cítí se být potřebné, milovány, učí a rozhodují o tom, co by dítě mělo nebo nemělo. Navíc první tři roky dítěte je matka pro dítě neomylnou a bezchybnou. Dítě k matce vzhlíží a je na ní závislé. To všechno jejich sebevědomí ještě více posiluje. Není tedy divu, že se ženy ve 32 letech cítí nejlépe.

Výsledky průzkumu

Bristký průzkum, ve kterém odpovídalo 1500 žen ve věku mezi 40 a 60 lety, toto jen potvrzuje. Ženy odpovídaly na otázky týkající se různých oblastí života. Průzkum ukázal, že ve 32 letech měly ženy nejlepší milostný život a pociťovaly největší radost z jídla i pití.

Psycholožka Dr. Sandra Wheatley si myslí, že to značí, že jsou ženy oceňované za to, kdo jsou, za své schopnosti, a to nejen podle toho jak vypadají. Celkově jsou hodnoceny méně povrchně.

Ve 32 letech ženy už něco prožily a mají za sebou zkušenosti, ze kterých mohou čerpat. Sice se jim začínají dělat první vrásky a nabírají první kila, která je obtížné shodit, ale studie je velmi příznivá a potvrzuje, že ženy ve 32 letech už nevidí krásu pouze v hladké pleti.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ženy se cítí být nejatraktivnější ve 32 letech