Menu
TOPZINE.cz
Studium

Ženy na cestě k úspěchu: Stačí rozvinout své soft skills

Ty tam jsou doby, kdy byly úspěšné ženy ve svých oborech spíše výjimkami a pojem „soft skills“ teprve čekal na své objevení. Doba se změnila, i ženy mají úspěch hlavně ve svých rukách a takzvané měkké dovednosti jsou jedním z faktorů, který jim na cestě vzhůru může výrazně pomoci. Stačí je jen rozvinout…

Důležitou podmínkou úspěchu v dnešní rychle se měnící době je získávání nových znalostí a dovedností. Lidé se často zaměřují především na takzvané „hard skills“, tedy dovednosti, díky nimž lze vykonávat konkrétní práci. Sem patří například znalost účetnictví, programování nebo třeba vaření. Neméně důležité jsou ale i „soft skills“, mezi něž patří schopnost komunikace nebo umění vést lidi. Na cestě k úspěchu se hodí oba tyto druhy dovedností, a proto stojí za to je rozvíjet.

Existuje samozřejmě řada cest k sebezdokonalování, ale ne všechny jsou stejně efektivní. K těm nejvýhodnějším patří studium některého z propracovaných MBA programů. Dobře zvolená MBA škola vám totiž umožní získat jak hard skills, tak soft skills, ale přitom se na rozdíl od klasického vysokoškolského studia soustředí jak na rozšíření a prohloubení již nabytých znalostí, tak především na praktickou využitelnost získaných dovedností.

Skvělým příkladem je program MBA Management soft skills známé MBA školy Business Institut. Jde o časově velmi flexibilní program, který pod vedením špičkových lektorů nabízí detailní seznámení s tematikou manažerských stylů, vedení lidí, týmové spolupráce, řešení konfliktů, řízení porad, verbální i neverbální komunikace, osobnostního rozvoje i teorií vnitřních motivů. Hodí se jak pro všechny manažery a vedoucí, tak i pro ty, kteří se jimi stanou.

Nutno ovšem dodat, že Business Institut nabízí 18 MBA programů, takže zde kromě „měkkých znalostí“ můžete získat cenné know-how rovněž v oblasti řízení lidských zdrojů, daní a účetnictví, marketingu a reklamy i v řadě dalších. Studium tu lze absolvovat jak kombinovanou formou, tak formou 100% online MBA. V obou případech přitom máte k dispozici speciální studentskou sekci, kde jsou dostupné všechny potřebné studijní materiály on-line.

Stále váháte? Třeba vás přesvědčí Michaela Stehlíková, Purchasing Director ve společnosti ADLER Czech, která na uvedené škole absolvovala právě program MBA Management soft skills: „Během svého profesního života jsem se dostala na pozici, kde mi bylo svěřeno několik podřízených a dodavatelů v Asii, se kterými bylo třeba vyjednávat, komunikovat a řídit na profesionální úrovni. Právě tato situace mě motivovala k tomu, abych začala s MBA studiem na Business Institutu… Všechny získané poznatky jsem ihned aplikovala do praxe. Všem studium MBA jednoznačně doporučuji.“

Studium MBA vám přinese nejen nové poznatky a kontakty, ale také titul MBA, který je vysoce ceněným dokladem manažerských dovedností. To u řady zaměstnavatelů automaticky znamená výrazně lepší vyjednávací pozici a možnost získat zajímavější práci, lepší finanční ohodnocení nebo vyšší vstřícnost při jednání o takových pracovních podmínkách, které vám umožní lépe sladit pracovní a soukromý život.

Opravdu není nač čekat. Přihlaste se už nyní do říjnového cyklu studia MBA na Business Institutu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ženy na cestě k úspěchu: Stačí rozvinout své soft skills