×
TOPZINE.cz

Ženy na cestě k úspěchu: Stačí rozvinout své soft skills

MBA studium
Zdroj: Business Institut EDU

Ty tam jsou doby, kdy byly úspěšné ženy ve svých oborech spíše výjimkami a pojem „soft skills“ teprve čekal na své objevení. Doba se změnila, i ženy mají úspěch hlavně ve svých rukách a takzvané měkké dovednosti jsou jedním z faktorů, který jim na cestě vzhůru může výrazně pomoci. Stačí je jen rozvinout…

Důležitou podmínkou úspěchu v dnešní rychle se měnící době je získávání nových znalostí a dovedností. Lidé se často zaměřují především na takzvané „hard skills“, tedy dovednosti, díky nimž lze vykonávat konkrétní práci. Sem patří například znalost účetnictví, programování nebo třeba vaření. Neméně důležité jsou ale i „soft skills“, mezi něž patří schopnost komunikace nebo umění vést lidi. Na cestě k úspěchu se hodí oba tyto druhy dovedností, a proto stojí za to je rozvíjet.

Existuje samozřejmě řada cest k sebezdokonalování, ale ne všechny jsou stejně efektivní. K těm nejvýhodnějším patří studium některého z propracovaných MBA programů. Dobře zvolená MBA škola vám totiž umožní získat jak hard skills, tak soft skills, ale přitom se na rozdíl od klasického vysokoškolského studia soustředí jak na rozšíření a prohloubení již nabytých znalostí, tak především na praktickou využitelnost získaných dovedností.

Skvělým příkladem je program MBA Management soft skills známé MBA školy Business Institut. Jde o časově velmi flexibilní program, který pod vedením špičkových lektorů nabízí detailní seznámení s tematikou manažerských stylů, vedení lidí, týmové spolupráce, řešení konfliktů, řízení porad, verbální i neverbální komunikace, osobnostního rozvoje i teorií vnitřních motivů. Hodí se jak pro všechny manažery a vedoucí, tak i pro ty, kteří se jimi stanou.

Nutno ovšem dodat, že Business Institut nabízí 18 MBA programů, takže zde kromě „měkkých znalostí“ můžete získat cenné know-how rovněž v oblasti řízení lidských zdrojů, daní a účetnictví, marketingu a reklamy i v řadě dalších. Studium tu lze absolvovat jak kombinovanou formou, tak formou 100% online MBA. V obou případech přitom máte k dispozici speciální studentskou sekci, kde jsou dostupné všechny potřebné studijní materiály on-line.

Stále váháte? Třeba vás přesvědčí Michaela Stehlíková, Purchasing Director ve společnosti ADLER Czech, která na uvedené škole absolvovala právě program MBA Management soft skills: „Během svého profesního života jsem se dostala na pozici, kde mi bylo svěřeno několik podřízených a dodavatelů v Asii, se kterými bylo třeba vyjednávat, komunikovat a řídit na profesionální úrovni. Právě tato situace mě motivovala k tomu, abych začala s MBA studiem na Business Institutu… Všechny získané poznatky jsem ihned aplikovala do praxe. Všem studium MBA jednoznačně doporučuji.“

Studium MBA vám přinese nejen nové poznatky a kontakty, ale také titul MBA, který je vysoce ceněným dokladem manažerských dovedností. To u řady zaměstnavatelů automaticky znamená výrazně lepší vyjednávací pozici a možnost získat zajímavější práci, lepší finanční ohodnocení nebo vyšší vstřícnost při jednání o takových pracovních podmínkách, které vám umožní lépe sladit pracovní a soukromý život.

Opravdu není nač čekat. Přihlaste se už nyní do říjnového cyklu studia MBA na Business Institutu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..