×
TOPZINE.cz

Ženy chtějí pro muže to nejlepší, ale dělají tři velké chyby. Víme, jaké to jsou!

Nežijte jen pro něj, Zdroj: Sxc.hu

Muži. Ačkoliv se s nimi stýkáme dnes a denně, návod k použití k nim nikdy nedostaneme. Maximálně nám hodná maminka či babička přihodí pár rad, jak s muži efektivně zacházet, čemu se vyhnout a čemu se naopak nevyhýbat, že dámy! A my se snažíme. Snažíme se být dokonalými partnerkami, ale přes veškerou snahu to ne vždycky vyjde.

Nechovejte se k mužům jako k dětem, Foto: Tereza Ticháčková, Topzine.cz

Existuje několik chyb, kterých se ženy na mužích s oblibou dopouštějí. Ty si ne vždy uvědomujeme. Možná se právě teď nejedna z nás zamyslí nad tím, o jakých chybách je to řeč? A možná právě při této první úvaze hned skončíme s tím, že žádné závažné chyby si nejsme vědomy. I to je možnost, samozřejmě! Avšak napadlo vás, že se například jedná o chyby, které nevidíme či je jako chyby vůbec nevnímáme? Ba nám to dokonce přijde naprosto normální.

Chyba první: Ženy se k mužům chovají jako k dětem

Tím prvním a stěžejním problémem je, že náš vztah k mužům se dříve nebo později změní ze vztahu partnerského na vztah víceméně mateřský.  Ženy, připomeňme teď samy sobě, kolikrát už jsme z vlastních úst slyšely věty se slůvky – nezapomeň, udělej, stav se, všiml sis a další.  A muži nezapomněli, udělali, stavili se a dokonce si i všimli. Jen nepotřebují, abychom je na to stále a dokola upozorňovaly se stejnou jiskrou v oku, jako to dělávaly jejich drahé maminky (a i ty naše!).

Ano, skutečně je to tak. V nejednom případě si, milé dámy, počínáme tak, jako by se drahé polovičky neuměly postarat o sebe, natož pak o nás či v budoucnu o společné ratolesti. Zapomínáme přitom na to, že pánové se o sebe postarat dokážou a rozhodně nepotřebují, abychom jim s mateřskou vervou řídily život. Je to obtížné jak pro nás, tak pro ně, nemyslíte?

Proč jsi zaparkoval támhle? Zdroj: Sxc.hu

Kde se v nás vůbec bere ta potřeba komandovat, pečovat, starat se o muže? Jsme k ní vedeny od malička. Už naše maminka přeci pečovala o nás, o sourozence, o domácnost a konec konců také o otce. A nás přitom učila stejné péči a pozornosti. My jsme ji pak automaticky přejaly a ona péče se nám stala vlastní.

Jiný model než ten, že maminka pečuje o tatínka, dohlíží, aby udělal vše, co udělat má, uklízí po něm a rozčiluje se nad tím, co že to má vlastně na sobě, prostě neznáme. Toto je pro nás vzorec lásky a my jej přenášíme i do budoucích vztahů.

Řešení: … je jednoduché. Zkrátka se nechovejme ke svým partnerům jako k synům, kterými přece nejsou. Nepřipomínejme jim věci, které mají udělat. Nenakazujme jim, neprosme je. Chovejme se k protějškům jako k dospělým soběstačným jedincům, kterými jsou. Překonejme tu pravděpodobnou nedůvěru k jejich schopnostem a nechme je zkrátka žít podle svého. I když se nám to třeba nezdá dostatečně zodpovědné nebo dospělé.

Chyba druhá:  Muž není ve vztahu na prvním místě

Druhou chybou, kterou se ve vztahu k mužům často a rády dopouštíme, je obětování svého vlastního já a zařazení se na druhé místo za milovaného.  Není naprosto výjimkou, že milující ženy opouští své přátele, koníčky, zájmy a třeba i domovy, aby vyhověly drahému. Je pochopitelné, že ve vztahu se každý musí části své svobody vzdát na úkor druhého, ale proč by to mělo zrovna být to, co nás baví celý život?

Nežijte jen pro něj, Zdroj: Sxc.hu

Už jste někdy ze strany svého partnera zaznamenala výtku směrovanou třeba k tanci, který máte tak ráda, nebo k plavání, které vás baví už od malička? Možná ano, není to nic zvláštního. Přítel nemusí nutně být nadšeným tanečníkem, avšak to pro vás nemá být signálem k tomu, abyste i vy tance zanechala. A přeci to mnoho žen udělá. Stačí pár nevinných poznámek o tom, jak hrozné to bylo na tanečním večeru, a ženy s oblibou ustoupí o krok zpět a svou zálibu hodí za hlavu.

Řešení: Překonejte výčitky, které se možná dostavily poté, co jste s ním (nebo naopak bez něj) vyrazila do klubu, a vyrazte znovu!

Chyba třetí: Ženy rády zatajují své schopnosti a neumí přijímat chválu

Ano, je to tak. Ženy s oblibou před svými polovičkami zatajují své úspěchy a dovednosti, jen aby byl partner více spokojený s úspěchy svými. Vždyť který muž má rád, když ho žena zastiňuje? Pár by se jich možná našlo, ale zřejmě by se dali spočítat na prstech jedné ruky. Proto se ženy často zapomínají zmínit například o tom, že právě dnes úspěšně uzavřely veledůležitý kontrakt v práci nebo že byly vybrány, aby reprezentovaly firmu na mezinárodní konferenci.

Stejná situace nastává v případě, že nám druhé pohlaví lichotí. Kolikrát místo abychom lichotku přijaly, jen mávneme rukou s tím, že to nic nebylo. Že tak dobře nevypadáme, make-up se nám dnes tolik nepovedl a podobně. Těmito větami víceméně jen mužům vymlouváme jejich názor na nás a znehodnocujeme tak samy sebe před nimi. Proč?

Řešení: Vezměte kousek papíru a udělejte si seznam svých schopností, úspěchů a dovedností. A pak jej předložte partnerovi. Že to zní divně? Normální to není, ale dle studií se úspěch skutečně dostaví, a to hned na dvou stranách. Vy si uvědomíte, že nejste partnerovým stínem. A on uvidí totéž.  A až vám bude zase jednou chválit vizáž – řekněte prostě děkuji.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..