Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Ženatý se závazky: Buran a jeho rodinka

Redakce

Redakce

8. 3. 2010

married-with-childrenKaždý muž velice dobře ví, co toto slovní spojení znamená. A možná právě proto se většina z nich zuby nehty snaží tohoto statutu nedosáhnout. Seriálová podoba svou osobitostí získala miliony fanoušků. Co když se na ni ale nebudeme koukat pouze z té pozitivní stránky?

rodina Bundových, zdroj: singlecityguy.com

Rodina Bundových Zdroj: singlecityguy.com

Ale pokud se muž nechá i přes své snažení nalomit chvilkou romantiky, poté je k tomuto stavu jenom krůček. Když ženatý, tak se závazky. Koneckonců, Al Bunda ze seriálu Ženatý se závazky je jasným příkladem, i když vyhnaným do krajnosti. Která žena by si takové chování svého manžela nechala líbit? Ano… Peggy Bundová, jistě.

Dozajista má muž vůči své choti a budoucí rodině velké závazky. Avšak musí společné soužití vypadat vážně tak, jako v rodině Bundových? Nevím, proč si tvůrci tohoto seriálu dělají legraci právě z manželství. Co je vtipné na nefungující rodině? Autoři na to zřejmě přišli. Svědčí o tom i fakt, že vzniklo celkem 11 sérií čítající 261 epizod a oblíbenost tohoto sitcomu je neuvěřitelná i u nás v České republice.

Americký buran s pochybnými hodnotami

Pro mě tento pořad nikdy atraktivní nebyl a nikdy se tak nejspíše ani nestane. Al Bunda – jako americký buran s pochybnými hodnotami – mi je bytostně nesympatický. Jediné, co je zajímavé je  úvodní píseň Franca Sinatry Love and Marriage z roku 1955.

Zdroj: www.bundyology.com

Zdroj: bundyology.com

Ale abych nerozebírala pouze stinnou stránku manželství – manžela se závazky – prostřednictvím seriálu, musím podotknout, že se manželství na jednu stranu bez určitých závazků neobejde a na druhou není pouze o nich. Nespočet mužů je v manželství šťastných a berou ho se vším všudy. Trendy poslední doby bohužel naznačují spíše opak, ale i tak se v našem okolí doopravdy nacházejí blažení ženáči.

Závazky, závazky, závazky…

Závazky nemá jen manžel. Má ho, co se mužského rodu týče, i partner, milenec, kamarád, bratr. Učitel vůči žákům, prodavač vůči zákazníkům, sportovec vůči trenérům, kuchař vůči konzumentům či popelář vůči lidem, kteří spoléhají na vyprázdněnou popelnici. Chtěla jsem takto naznačit, že závazky se netýkají pouze manželství. Je záhodno poznamenat – ještě že tak! To by potom na tom světě nebyl ani jeden manželský pár!

zdroj: www.albundy.net

Zdroj: albundy.net

Ženatý se závazky (Married with Children)

TV seriál, Komedie
USA, 1987, 261×25 min

Režie: Sam W. Orender, Gerry Cohen, Amanda Bearse, Brian Levant, Bill Brown

Hrají: Ed O’Neill, Katey Sagal, David Garrison, David Faustino, Amanda Bearse, Christina Applegate, Ted McGinley, Rosa Blasi a další

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ženatý se závazky: Buran a jeho rodinka