Menu
TOPZINE.cz
Z domova

Žena z Kroměřížska ubodala svého partnera. Roli sehrál i alkohol

ČTK

ČTK

18. 9. 2015

Čtyřiapadesátiletá žena ubodala ve čtvrtek v bytě v Holešově na Kroměřížsku svého o čtyři roky staršího druha. Tragédií vyvrcholilo soužití lidí, kteří často pili alkohol, hádali se a také se prali. Kriminalisté ženu obvinili z vraždy, za kterou jí hrozí deset až 18 let vězení, sdělila dnes ČTK krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.

zena_s_nozem_vrazda_ubodani

ilustrační foto, Zdroj: Shutterstock.com

„Včera před osmou hodinou ráno proběhla mezi mužem a ženou opět nějaká rozepře, při které vzala silně opilá žena z dřezu v kuchyni nůž, kterým bodla svého druha zepředu do hrudníku,“ uvedla Javorková. Žena podle ní po chvíli zavolala příbuznému a plačky mu řekla, aby za ní do bytu hned přijel. Muž zavolal záchrannou službu a pokoušel se pobodaného oživit.

„Přivolaný lékař však už mohl pouze konstatovat smrt,“ dodala Javorková. Policisté ženu zadrželi, dechová zkouška u ní prokázala téměř tři promile alkoholu. Policie podle mluvčí podá státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněné do vazby.

Ve Zlínském kraji je to letos sedmá dokonaná vražda, policie vyšetřuje i tři pokusy o vraždu. Nejzávažnější a jedna z nejtragičtějších událostí v Česku je uherskobrodská únorová vražda, kdy střelbě třiašedesátiletého muže v restauraci Družba podlehlo osm lidí. Loni policie v kraji vyšetřovala dvě dokonané vraždy a pět pokusů o vraždu.

Autor ČTK

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Žena z Kroměřížska ubodala svého partnera. Roli sehrál i alkohol