Menu
TOPZINE.cz
Z domova

Žena na Prostějovsku málem nedojela k porodu. Vznítilo se jí auto

ČTK

ČTK

13. 7. 2016

Dramatické chvíle zažila v neděli ráno tříčlenná rodina, které při cestě do porodnice začalo za jízdy na D46 na Prostějovsku hořet auto. Rodící žena, šestileté dítě i otec stihli včas vystoupit, nikomu se nic nestalo.

Požár na místě zlikvidovali hasiči, policisté museli po dobu zásahu zastavit na dálnici dopravu ve směru z Prostějova na Olomouc. Žena byla nakonec včas převezena do olomoucké fakultní nemocnice, kde porodila zdravou holčičku. ČTK o tom dnes informovali mluvčí policie a hasičů.

Událost se odehrála časně ráno u obce Olšany u Prostějova. „Všem cestujícím se z vozidla podařilo vystoupit a ke zranění osob nedošlo. Rodící žena byla ihned převezena na porodní oddělení Fakultní nemocnice v Olomouci,“ uvedl mluvčí prostějovské policie František Kořínek. Policisté také pomohli do porodnice převézt partnera rodící ženy i jejich syna, požádal je o to zasahující lékař. „Byla na místě obava ze vzniku šoku u rodící ženy a přítomnost blízkých vyhodnotil jako důležitou,“ doplnil Kořínek.

Na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů, požár se podařilo vzápětí zlikvidovat dobrovolným hasičům z Olšan, kteří byli na místě jako první. „Výše škody byla vyčíslena na 60.000 korun, příčinou vzniku požáru byla technická závada na palivové soustavě,“ doplnila mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Autor ČTK

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Žena na Prostějovsku málem nedojela k porodu. Vznítilo se jí auto