×
TOPZINE.cz

Žena na Prostějovsku málem nedojela k porodu. Vznítilo se jí auto

Hasiči zasahovali u hořícího auta
Ilustrační foto, miropink / Shutterstock.com

Dramatické chvíle zažila v neděli ráno tříčlenná rodina, které při cestě do porodnice začalo za jízdy na D46 na Prostějovsku hořet auto. Rodící žena, šestileté dítě i otec stihli včas vystoupit, nikomu se nic nestalo.

Hasiči zasahovali u hořícího auta
Ilustrační foto, miropink / Shutterstock.com

Požár na místě zlikvidovali hasiči, policisté museli po dobu zásahu zastavit na dálnici dopravu ve směru z Prostějova na Olomouc. Žena byla nakonec včas převezena do olomoucké fakultní nemocnice, kde porodila zdravou holčičku. ČTK o tom dnes informovali mluvčí policie a hasičů.

Událost se odehrála časně ráno u obce Olšany u Prostějova. „Všem cestujícím se z vozidla podařilo vystoupit a ke zranění osob nedošlo. Rodící žena byla ihned převezena na porodní oddělení Fakultní nemocnice v Olomouci,“ uvedl mluvčí prostějovské policie František Kořínek. Policisté také pomohli do porodnice převézt partnera rodící ženy i jejich syna, požádal je o to zasahující lékař. „Byla na místě obava ze vzniku šoku u rodící ženy a přítomnost blízkých vyhodnotil jako důležitou,“ doplnil Kořínek.

Na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů, požár se podařilo vzápětí zlikvidovat dobrovolným hasičům z Olšan, kteří byli na místě jako první. „Výše škody byla vyčíslena na 60.000 korun, příčinou vzniku požáru byla technická závada na palivové soustavě,“ doplnila mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Autor ČTK

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..