Menu
TOPZINE.cz
Ze světa

Zemřela madama Claude. Slavná provozovatelka luxusní prostituce se dožila 92 let

ČTK

ČTK

23. 12. 2015

V Nice na jihovýchodě Francie zemřela slavná provozovatelka sítě luxusní prostituce ve Francii v druhé polovině 20. století Fernande Grudetová, přezdívaná madame Claude. Bylo jí 92 let a poslední dva roky strávila v nemocnici. Mezi jejími klienty byly osobnosti jako prezident John F. Kennedy či íránský šáh. Informovala o tom místní média.

madame claude

Tato kuplířka s image příslušnice velké buržoazie vládla desítky let síti asi 500 žen a několika chlapců. Prostitutky a prostituti se prodávali za 10.000 či 15.000 franků (40.500 či 62.100 Kč) za noc a Grudetové z toho odevzdávali 30 procent.

Jejím krédem bylo „dělat hřích hezký“. Nabízela dívky, které nevypadaly jako prostitutky, a vybírala klientelu mezi politickými, filmovými, podnikatelskými a dalšími osobnostmi. Výměnou za informace, které získaly dívky od klientů, francouzské bezpečnostní služby Grudetovou nechaly na pokoji a chránily.

O tuto ochranu ji v polovině 70. let připravil francouzský pravicový prezident Valéry Giscard d’Estaing, který zesílil boj proti kuplířství. Grudetová raději utekla do Spojených států. Po návratu do Francie se v 90. letech pokusila vytvořit novou síť luxusní prostituce, ale skončila podlé médií několikrát ve vězení.

Autor ČTK

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zemřela madama Claude. Slavná provozovatelka luxusní prostituce se dožila 92 let