×
TOPZINE.cz

Zemřela madama Claude. Slavná provozovatelka luxusní prostituce se dožila 92 let

V Nice na jihovýchodě Francie zemřela slavná provozovatelka sítě luxusní prostituce ve Francii v druhé polovině 20. století Fernande Grudetová, přezdívaná madame Claude. Bylo jí 92 let a poslední dva roky strávila v nemocnici. Mezi jejími klienty byly osobnosti jako prezident John F. Kennedy či íránský šáh. Informovala o tom místní média.

madame claude

Tato kuplířka s image příslušnice velké buržoazie vládla desítky let síti asi 500 žen a několika chlapců. Prostitutky a prostituti se prodávali za 10.000 či 15.000 franků (40.500 či 62.100 Kč) za noc a Grudetové z toho odevzdávali 30 procent.

Jejím krédem bylo „dělat hřích hezký“. Nabízela dívky, které nevypadaly jako prostitutky, a vybírala klientelu mezi politickými, filmovými, podnikatelskými a dalšími osobnostmi. Výměnou za informace, které získaly dívky od klientů, francouzské bezpečnostní služby Grudetovou nechaly na pokoji a chránily.

O tuto ochranu ji v polovině 70. let připravil francouzský pravicový prezident Valéry Giscard d’Estaing, který zesílil boj proti kuplířství. Grudetová raději utekla do Spojených států. Po návratu do Francie se v 90. letech pokusila vytvořit novou síť luxusní prostituce, ale skončila podlé médií několikrát ve vězení.

Autor ČTK

Zemřela madama Claude. Slavná provozovatelka luxusní prostituce se dožila 92 let
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.