Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Zemřel zpěvák metalového Citronu Stanislav Hranický. Turné bude bez něj

Kapela Citron tento týden zahajuje turné. Jeho začátek ale poznamenala nečekaná smutná událost. Někdejší zpěvák kapely Stanislav Hranický v neděli podlehl těžké nemoci.

Stanislav Hranický z Citronu Zdroj: Pragokoncert

Stanislav Hranický z Citronu Zdroj: Pragokoncert

První formací, v níž se Hranický objevil, byla v šedesátých letech skupina Majestic, od níž si mnozí pamětníci vybaví píseň Rok s Monikou. Jeho kolegyněmi pak postupně byly Marie Rottrová a Věra Špinarová.

S Citronem Stanislav Hranický zpíval po tři desetiletí, vydali společně tři alba, nejznámější z nich je deska Plni energie. To vyšlo loni na podzim v reedici. Poslední album, na němž se objevil, vyšlo před třemi lety a jmenovalo se Bigbítový pánbů.

V osmdesátých letech Citron získal stříbrnou a bronzovou pozici v tehdejším Zlatém Slavíku, což byl na průkopníky heavy metalu veliký úspěch.

Během své kariéry se Hranický potkal s řadou metalových kolegů ze zahraničí, spolupracoval například s kapelami Scorpions, Judas Priest, Helloween nebo Uriah Heep.

Jiným známým vokalistou Citronu byl Láď Křížek. Kapela však je momentálně na turné s jiným dřívějším zpěvákem Fanym Michalíkem. Ostatní členové kapely jsou kytaristé Jaroslav Bartoň a Jirka Šperl, baskytarista Václav Vlasák a bubeník Radim Pařízek.

Citron – turné 2013

12.4. PARDUBICE, Žlutý pes

18. 4. PRAHA, Meet Factory

19. 4. ČESKÉ BUDĚJOVICE, KC Art Igy

20. 4. VELKÉ MEZIŘÍČÍ, Jupiter Club

25. 4. BRNO, KC Semilasso

27. 4. ZLÍN, Masters of Rock Café

28. 4. OSTRAVA, Garage

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zemřel zpěvák metalového Citronu Stanislav Hranický. Turné bude bez něj