Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Zemřel Vladimír Čech, tvář soutěže Chcete být milionářem

Anna Kottová

Anna Kottová

22. 3. 2013

FOTO: Vladimír ČechV pátek 22. března zemřel po dlouhé nemoci herec a dabér Vladimír Čech. Do myslí diváků se zapsal coby moderátor televizního pořadu Chcete být milionářem?

Zdroj: Městská divadla pražská

Herec trpěl Lynchovým syndromem, což je dědičné nádorové onemocnění, které napadá především tlusté střevo. K němu se přidal zápal plic.

Vladimír Čech (1951) po maturitě na pražském Gymnáziu Na Zatlance postupně vystřídal třináct krátkodobých zaměstnání (kopáč u archeologů, průvodčí v tramvaji, kulisák, uklízeč v nemocnici). V roce 1973 jej přijali na DAMU, obor herectví.

Měl za sebou i politickou zkušenost. Byl jedním ze zakládajících členů Občanského fóra v Pardubicích a do roku 1992 vykonával také poslaneckou funkci v České národní radě. Třikrát za sebou, v letech 2001–2003 jej diváci zvolili nejoblíbenějším moderátorem v televizní anketě TýTý.

Vystřídal mnoho divadel, ale nakonec zakotvil v souboru Městských divadel pražských. V inscenaci Divadla Rokoko s názvem Věštkyně, vraždy a jasnovidci měl hrát postavu jasnovidce, ve které alternoval s Vladimírem Markem. Jeho charakteristický hlas známe z dabingu. Propůjčil ho například oranžovému kocouru Garfieldovi.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zemřel Vladimír Čech, tvář soutěže Chcete být milionářem