Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Zemřel Tony Škrášek. Český průkopník amerického rock n´ rollu měl rakovinu

Adam Vrána

Adam Vrána

12. 9. 2013

Ve věku nedožitých 72 let zemřel jeden z největších zastánců klasického rock n´ rollu Tony Škrášek. Zprávu o jeho úmrtí potvrdil zpěvákův manažer Ota Pištora.

FOTO: Tony Škrášek

Tony Škrášek si naposledy zahrál koncem června. | Zdroj: archiv kapely

Podle Pištorových slov se manažer ještě včera se zesnulým Škráškem domlouval ohledně koncertu, který měl proběhnout ve čtvrtek 19. září v rámci akce Petrské hudební léto. „Přemýšleli jsme o tom, koho případně vzít na záskok a Tony říkal, že pokud mu bude dobře, přijde se alespoň podívat,“ řekl Pištora pro portál iDnes.cz.

Rock n´ rollu propadl Škrášek v mládí, kdy se mu podařilo přesvědčit rodiče, aby mu pořídili první kytaru. S tou pak hrál na nejrůznějších akcích i veřejných prostranstvích až do dvaceti let, než v Brně založil jednu z prvních moravských kapel zmíněného žánru, která nesla název Big Beat Club. Skupina však skončila po čtyřech letech s nástupem boomu kolem Beatles.

Po následujících deset let zpěvák nekoncertoval. K muzice se vrátil až poté, co mu Josef Pilař nabídl angažmá v jeho kapele Classic Rock n´ Roll Band. Škrášek prý tehdy s nástupem neotálel, jelikož se mu orientace a repertoár Pilařovy skupiny velmi zamlouvaly.

Naposledy zpěvák a kytarista zahrál 19. července v Praze na Letné. O pár týdnů později mu dorazila ze Švýcarska lékařská zpráva o nálezu zhoubného nádoru, který byl o bezmála dva měsíce později potvrzen jako příčina Škráškova úmrtí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zemřel Tony Škrášek. Český průkopník amerického rock n´ rollu měl rakovinu