Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Zemřel Tony Curtis, poslední z trojlístku Někdo to rád horké

Redakce

Redakce

4. 10. 2010

FOTO: Tony CurtisTony Curtis. O úmrtí tohoto úspěšného herce jsme vás už informovali. Většina lidí si ho pamatuje jako Josefínu z Někdo to rád horké, není to ale samozřejmě jediný jeho slavný film. Připomeňte si tohoto šarmantního herce!


I v sukních byl Tony lamač dívčích srdcí, Zdroj: allocine.fr

Tony Curtis zemřel v noci ze středy na čtvrtek, ve spánku na zástavu srdce, a to v úctyhodném věku 85 let. Tuto pro mnoho lidí bolestnou informaci potvrdila jeho dcera, herečka Jamie Lee Curtisová.

Tony, vlastním jménem Bernard Schwartz, se narodil 3. června 1925 v Bronxu. Prožil poměrně pestré mládí (ovšem v trochu jiném smyslu pestré) a on ani jeho rodina to neměli zrovna jednoduché. Žil tak říkajíc na hromádce s dvěma bratry a rodiči, kteří byli původem maďarští Židé.

Po válce začal účinkovat v malých newyorských divadlech a brzy si ho všimli agenti studia Universal. Curtis se počínaje rokem 1949 objevil ve více než sto filmech. Jmenujme alespoň několik z nich: Útěk v řetězech (nominace na Oscara), Rozbité zrcadlo, Spartakus, Bostonský případ, nebo asi jeden z nejúspěšnějších filmů vůbec – hudební komedie Někdo to rád horké z roku 1959, kde si zahrál roli muže v sukni Joea po boku Jacka Lemmona a půvabné Marilyn Monroe. Mimo film se věnoval i seriálům, zahrál si například v několika epizodách Vegasu.

Je také známý jako výtvarník a jeden z jeho obrazů, The Red Table, je k vidění na Manhattanu v Metropolitním muzeu. A když už jsme u té červené barvy, byl velkým fanouškem Červeného trpaslíka!

Závěrem snad jen, ať odpočívá v pokoji. Josefíno, budeš nám chybět.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zemřel Tony Curtis, poslední z trojlístku Někdo to rád horké