Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Zemřel producent filmů Resident Evil, Nekonečný příběh, Jméno růže nebo My děti ze stanice ZOO

Redakce

Redakce

29. 1. 2011

Velmi smutnou zprávu oznámila v úterý 25. ledna společnost Constantin Media. Nečekaně a náhle nás opustil významný německý producent a režisér Bernd Eichinger, který má na kontě filmy jako Resident Evil, Jméno růže, nebo Parfém: Příběh vraha a dlouhou řadu dalších úspěšných filmových počinů.

Bernd Eichinger Zdroj: archiv Topzine.cz

Produkční společnost Constantin Media vypustila do éteru zprávu o úmrtí Bernda Eichingera, který náhle, v jedenašedesáti letech, podlehl infarktu. Stalo se tak v úterý 25. ledna v americkém Los Angeles, které bylo jeho domovem. K tragické události došlo při večeři s jeho rodinou a přáteli.

Každopádně tento úspěšný německý producent po sobě zanechal řadu nezapomenutelných filmů. Mezi jeho největší hity patří akční Resident Evil, Jméno růže, zpracované na motivy slavného románu Umberta Eca (kde si mimo jiné zahrál i Sean Connery), fantasy Nekonečný příběh či Parfém: Příběh vraha z roku 2006 (na motivy románu Patricka Sueskinda a pojednává o mladém muži s vysoce vyvinutým čichem a plánem vyrobit ten nejdokonalejší parfém za každou cenu).

Podílel se ovšem i na produkci filmu My děti ze stanice Zoo, který je založen na skutečném životě mladinké narkomanky z Berlína a byl natočen roku 1981.

Eichinger obdržel roku 2004 nominaci na Oscara za film Pád Třetí říše, jenž vznikl na základě knihy osobní sekretářky Adolfa Hitlera a vypráví o jeho posledních dnech. Jen v Německu do kin přilákal na šest milionů diváků.

Nechť ať jeden z nejúspěšnějších německých filmových producentů odpočívá v pokoji…

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zemřel producent filmů Resident Evil, Nekonečný příběh, Jméno růže nebo My děti ze stanice ZOO