×
TOPZINE.cz

Zemřel Damon Harris. Zpěváka The Temptations skolila zákeřná rakovina

The Temptations Zdroj: last.fm

The+TemptationsHvězda americké soulové kapely The Temptations, Otis „Damon“ Harris, zemřel minulé pondělí ve věku 62 let. Zpěvák prohrál svůj čtrnáctiletý boj s rakovinou prostaty.

The Temptations, Zdroj: last.fm

Harris se připojil k americké soulové kapele The Temptations ve věku pouhých 21 let v roce 1971, tedy  po odchodu původního člena – Eddieho Kendrickse. Se skupinou nazpíval vokály k nejznámějším songům, například Superstar (Remember How You Got Where You Are), Take a Look Around, Masterpiece a Papa Was a Rollin´Stone, který vydobyl Temptations tři ceny Grammy.

The Temptations byli jedněmi z nejznámějších umělců ze stáje detroitského vydavatelství Motown, které v šedesátých a sedmdesátých letech chrlilo soulové pěvecké hvězdy. Poté, co Harris kapelu v roce 1975 opustil, pokračoval ještě vydáním několika disco skladeb s kapelou Impact, než zcela odešel ze světa showbusinessu.

Poslední z původní sestavy

Jedenáct let po tom, co byla Harrisovi diagnostikována rakovina, založil v roce 2001 nadaci The Damon Harris Cancer Foundation, jež pomáhá stejně nemocným afroamerickým mužům.

The Temptations se v roce 1989 dočkali uvedení do rock´n´rollové síně slávy a časopis Rolling Stone je v roce 2004 zařadil na 67. příčku 100 největších umělců všech dob. Otis Harris byl posledním žijícím členem původním sestavy.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..