Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Zemřel Damon Harris. Zpěváka The Temptations skolila zákeřná rakovina

The+TemptationsHvězda americké soulové kapely The Temptations, Otis „Damon“ Harris, zemřel minulé pondělí ve věku 62 let. Zpěvák prohrál svůj čtrnáctiletý boj s rakovinou prostaty.

The Temptations Zdroj: last.fm

The Temptations, Zdroj: last.fm

Harris se připojil k americké soulové kapele The Temptations ve věku pouhých 21 let v roce 1971, tedy  po odchodu původního člena – Eddieho Kendrickse. Se skupinou nazpíval vokály k nejznámějším songům, například Superstar (Remember How You Got Where You Are), Take a Look Around, Masterpiece a Papa Was a Rollin´Stone, který vydobyl Temptations tři ceny Grammy.

The Temptations byli jedněmi z nejznámějších umělců ze stáje detroitského vydavatelství Motown, které v šedesátých a sedmdesátých letech chrlilo soulové pěvecké hvězdy. Poté, co Harris kapelu v roce 1975 opustil, pokračoval ještě vydáním několika disco skladeb s kapelou Impact, než zcela odešel ze světa showbusinessu.

Poslední z původní sestavy

Jedenáct let po tom, co byla Harrisovi diagnostikována rakovina, založil v roce 2001 nadaci The Damon Harris Cancer Foundation, jež pomáhá stejně nemocným afroamerickým mužům.

The Temptations se v roce 1989 dočkali uvedení do rock´n´rollové síně slávy a časopis Rolling Stone je v roce 2004 zařadil na 67. příčku 100 největších umělců všech dob. Otis Harris byl posledním žijícím členem původním sestavy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zemřel Damon Harris. Zpěváka The Temptations skolila zákeřná rakovina