Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Zemřel komediální herec Leslie Nielsen

Nela Christovová

Nela Christovová

29. 11. 2010

V neděli zemřel kanadský herec Leslie Nielsen, známý především jako poručík Frank Drebin z Bláznivé střely. Své poslední dny trávil čtyřiaosmdesátiletý komik v nemocnici, kde se zotavoval ze závažné nemoci.

FOTO: Leslie Nielsen

Leslie Nielsen zemřel 28. listopadu, Zdroj: distributor filmu

Kvůli komplikacím spojeným se zápalem plic, musel být v půlce listopadu převezen do nemocnice ve floridském Ft. Lauderdale. První zprávy o Nielsenově úmrtí se objevily včera odpoledne na sociální síti Twitter. Až později jeho synovec Doug Nielsen potvrdil, že herec zemřel ve spánku v půl šesté večer. Po celou dobu ho obklopovala rodina a přátelé.

„Jsme zarmouceni odchodem milovaného herce Leslieho Nielsena, který se nejvíce zapsal do povědomí jako poručík Frank Drebin z Bláznivé střely, ale také se těšil více než šedesátileté filmové a televizní kariéře,“ prohlásil o hercově úmrtí Nielsenův dlouholetý agent John S. Kelly.

Nielsen se na filmovém plátně objevil už v 50. letech, když už měl za sebou přes 150 výstupů v televizních filmech i seriálech. Zahrál si ve sci-fi Zakázaná planeta, objevil se v Dobrodružství Poseidonu a dokonce se mihl i v seriálu M*A*S*H. Diváci si ho ale nejvíce zapamatovali v roli potrhlého zachránce světa, který díky své nemotornosti za sebou nechává pěknou spoušť. Jde zejména o ztřeštěnou komedii Připoutejte se, prosím!, Agent WC 40 nebo zmíněnou parodickou sérii Bláznivých střel.

Během své kariéry se objevil ve více než stovce filmů a 1 500 televizních programech. Celkově tak ztvárnil přes 220 filmových postav.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zemřel komediální herec Leslie Nielsen