Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Zemřel kanadský zpěvák Tom Connors. Country přišlo o živoucí legendu

Jakub Jarolímek

Jakub Jarolímek

10. 3. 2013

Kanadský country-folkový zpěvák a muzikant Tom Connors, známý zejména díky skladbám The Hockey Song a Sudbury Saturday Night,zemřel 6. března ve věku 77 let. O nešťastné události média informoval Connorův promotér.

FOTO: Tom Connors

Tom Connors zemřel přirozenou smrtí, Zdroj: last.fm

Thomas Charles Connors se narodil roku 1936 ve městě Saint John, v kanadské provincii New Brunswick. Byl vychováván pěstouny na ostrově prince Edwarda a už v mládí našel zalíbení v cestování stopem a procestoval téměř celou Kanadu. Později o historii a tradicích Kanady napsal stovky písní.

Connors se proslavil koncem šedesátých let minulého století a za pět dekád své kariéry stihl vydat více než 20 alb. Roku 1979 však odešel do ústraní a vrátil svých šest ocenění Juno Awards z důvodu amerikanizace národního hudebního průmyslu. Zpět k muzice se pak vrátil až v roce 1988.

Stompin‘ Tom

Za dobu svého vystupování si známý písničkář vysloužil přezdívku Stompin‘ a to kvůli jeho charakteristickému podupávání levou patou do rytmu při hraní tak, aby neztratil tempo. Tento návyk mu byl natolik vlastní, že dnes ho již žádný z jeho fanoušků nenazve jinak, než Stompin‘ Tom Connors.

Vydavatelství A-C-T Records na oficiálních stránkách písničkáře uvedlo, že Kanada tímto přichází o opravdovou hudební ikonu, díky skladbě The Hockey Song o ni však přichází i celý hokejový svět, jelikož právě tato píseň se stala synonymem pro NHL.

Connors dozajista patřil k nejznámějším kanadským folkovým muzikantům a písničkářům všech dob. O tom vypovídá nejen jeho diskografie, čítající přes tři stovky skladeb, ale také bezmála 4 miliony prodaných alb.

Jak sám říkal, všechna jeho hudba byla inspirována tou nejlepší zemí světa a možná i proto ho premiér Stephen Harper nazývá pravým kanadským rodákem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zemřel kanadský zpěvák Tom Connors. Country přišlo o živoucí legendu