Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Zemřel irský kytarista Gary Moore

Martin Palounek

Martin Palounek

6. 2. 2011

V neděli 6. února zemřel ve věku 58 let kytarista a zpěvák Gary Moore. Manažer Thin Lizzy Adam Parsons oznámil, že hudebník byl nalezen mrtvý v časných hodinách nedělního rána.

FOTO: Gary Moore

Gary Moore na festivalu Benátská noc 2010, Zdroj: archiv festivalu

Podle irského deníku Times byl Moore nalezen mrtvý brzy ráno ve svém pokoji v hotelu Kempinski Resort ve španělské Esteponě, kde byl na dovolené. K úmrtí došlo pravděpodobně ve spánku.

Gary Moore se narodil 4. dubna 1952 v Belfastu. Působil ve slavných skupinách Skid Row, Colosseum II, Greg Lake, BBM a Thin Lizzy. Neméně úspěšná je jeho sólová dráha. Výčet muzikantů, s kterými spolupracoval, je značně rozsáhlý a patří do něj například George Harrison, B. B. King, Albert Collins, Jimmy Nail, Vicki Brown, Cozy Powell, Ozzy Osbourne nebo Andrew Lloyd Webber.

Čtěte také: Recenze prvního a bohužel i posledního živého vystoupení Moora v ČR

Moore natočil celkem dvacet studiových sólových alb. V jeho diskografii je také šest záznamů koncertů. Singl Out In The Fields se umístil v britských žebříčcích na pátém místě a celkem jedenáct Moorových písní se dostalo do první čtyřicítky.

Češi ho mohli poprvé a bohužel i naposledy spatřit v roce 2010 na festivalu Benátská noc. Moore zde ukázal své kytarové mistrovství před zhruba dvanácti tisíci lidmi.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zemřel irský kytarista Gary Moore