×
TOPZINE.cz

Zemřel herec a pedagog Jiří Bednář. Bylo mu 72 let

FOTO: Jiri Bednar
Jiří Bednář ve filmu Záhořanský hon. Zdroj: Česká televize

Známý dramaturg, scenárista, režisér, pedagog i herec Jiří Bednář zemřel v neděli 17. listopadu v Praze. Bylo mu 72 let.

Jiří Bednář ve filmu Záhořanský hon. Zdroj: Česká televize

Jiří Bednář pracoval za svůj život v celé řadě pražských divadel a objevil se hned v několika českých filmech, mimo jiné v komedii Vrchní, prchni nebo ve válečném snímku Nebeští jezdci.

Poslední projekt, na kterém se Bednář podílel, byla dramaturgie hry Pavla Kohouta Cizinec a krásná paní. Svou první dramaturgickou práci však započal již v sedmdesátých letech, kdy působil v Divadle Ateliér. Poté přešel do Československé televize, kde skládal program pro děti a mládež.

Jeho autorské dílo Muž, který přišel do jiného vztahu se hrálo například v Rokoku nebo Divadle Petra Bezruče. Před kamerou se pak objevil hned pětatřicetkrát, mimo jiné v dramatu Sedm havranů nebo v televizním filmu Záhořanský hon.

Svou pedagogickou činnost započal v roce 1982 na FAMU, kde vyučoval předmět Dramaturgie pro děti a mládež, a roku 1996 začal učit na Vyšší odborné škole filmové v Písku.

Poslední rozloučení s Jiřím Bednářem se uskuteční v úzkém rodinném kruhu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


1 Komentář Zemřel herec a pedagog Jiří Bednář. Bylo mu 72 let

  1. Milá Moniko, vy jste zcela jistě Starce na chmelu neviděla. Bednář v nich totiž nehraje! Namluvil totiž jen za Vladimíra Klose roli Karla. Ale pište dál!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..