Menu
TOPZINE.cz
Ze světa

Zemřel Erik Roner, známý propagátor extrémních sportů z MTV

ČTK

ČTK

29. 9. 2015

Propagátor extrémních sportů známý z televize MTV Erik Roner v pondělí nepřežil exhibiční seskok padákem v severní Kalifornii. Podle místní policie se mu v poslední fázi seskoku stal osudným náraz do stromu. Vyšetřovatelé nyní podle agentury AP řeší, zda byla příčinou neštěstí lidská chyba či selhání techniky.

zemřel Erik Roner MTV skok_padakem_extremni_sporty_letadlo

ilustrační foto, Zdroj: Shutterstock.com

Devětatřicetiletý Roner byl členem skupiny parašutistů, která prováděla seskok pro diváky během zahájení golfového turnaje na hřišti v kalifornském Squaw Valley. Těsně před plánovaným doskokem se však jeho padák zamotal do stromu a Roner zůstal viset vysoko nad zemí. Podle policie byl na místě mrtev.

Roner byl širšímu publiku znám díky show televize MTV Nitro Circus, v níž účinkuje řada hvězd extrémních sportů v čele s freestyle motokrosařem Travisem Pastranou. Byl také moderátorem pořadu Locals na sportovním kanále Outside Television.

Ronerova smrt je dalším letošním tragickým skonem člena komunity extrémních skokanů. V květnu zemřel v Yosemitském národním parku v Kalifornii známý volnolezec a propagátor base jumpingu Dean Potter, který nepřežil pokus o seskok ze skalního výběžku Taft Point v nadmořské výšce 2300 metrů.

Autor ČTK

Ohodnoťte tento článek:
1
Právě čtete

Zemřel Erik Roner, známý propagátor extrémních sportů z MTV