Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Zemřel člen Banjo Bandu Ivana Mládka Ivo Pešák

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

9. 5. 2011

FOTO: Ivo PešákV pondělních ranních hodinách v pražském IKEMu zemřel Ivo Pešák. Ve věku šedesáti šesti let podlehl klarinetista a zpěvák Banjo Bandu Ivana Mládka pooperačním komplikacím.

FOTO: Ivo Pešák

Ivo Pešák, Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

Ivo Pešák byl velmi nemocný. Trpěl větším počtem závažných chorob, které byly obtížně léčitelné. Zpěvák však podlehl komplikacím, které se objevily po operaci bypassu. Operaci podstoupil před čtyřmi dny. Jako příčina smrti byl stanoven zápal plic. Lékaři se snažili tohoto jedinečného hudebníka uzdravit, jeho onemocnění však již byla tak závažná, že se neslučovala se životem.

Ivo Pešák byl jedním z nejvýraznějších členů Banjo Bandu Ivana Mládka. Sám Mládek ho označil jako punc celé kapely. Pešák byl prý ten typ muzikanta, který pro úspěch nemusel vůbec nic dělat, stačilo přijít na pódium. Zpěvák a klarinetista začal svou hudební kariéru v symfonickém orchestru v Poděbradech, učil také v hudební škole. Dlouhá léta jsme ho mohli vídat na televizních obrazovkách v pořadech Čundrcountry show, Country estráda nebo Cyranův ostrov a Cyranův poloostrov.

Rodina a přátelé se s Ivem Pešákem rozloučí na pohřbu, který se uskuteční 16. května ve 14 hodin v kostele sv. Jakuba na zámku Zbraslav.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zemřel člen Banjo Bandu Ivana Mládka Ivo Pešák