×
TOPZINE.cz

Zemřel chlebíčkový guru Jan Paukert

paukertSvět lahůdek pláče. Ve věku 91 let ho tento týden opustila ikona klasického chlebíčku Jan Paukert mladší. Gastronomické kruhy tak nadobro přišly o jeden ze svých blyštivých klenotů.

Lahůdkářství Paukert, Zdroj: janpaukert.cz
Lahůdkářství Paukert, Zdroj: janpaukert.cz

Mekka milovníků lahůdek leží na frekventované Národní třídě. Obří poutač nenechá nikoho na pochybách, že se uvnitř skrývají skvostné dobroty nejen na slavnostní stůl. Lahůdkářský svatostánek otevřel své brány již v roce 1916 pod vedením manželů Paukertových jako první české velkolahůdkářství. Díky mimořádné kvalitě a čerstvosti si brzy získal věhlas evropských měřítek. Dostaveníčko U Paukertů si rády dopřávaly prvorepublikové hvězdy Ema Destinová, Lída Baarová, Hugo Haas, Werich s Voskovcem, Jaroslav Seifert i Vlasta Burian. Odběratelem Paukertových pamlsků se zanedlouho stala i kancelář prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka.

Zánik Paukertova království představovalo vypuknutí druhé světové války a znárodnění rodinné firmy komunisty v roce 1952. Podnik dlouhá léta fungoval dál, nesměl však používat příjmení Paukert ve svém názvu. Paukertovi se dočkali restituce v roce 1991, ale ke slavnostnímu znovuotevření došlo až o dlouhých 17 let později v roce 2008, za přítomnosti syna Jana, který svým rodičům pomáhal lahůdkářství vybudovat. V Paukertovic sortimentu dnes nechybí kromě tradičních chlebíčků i francouzské sýry, delikátní uzeniny, kachní či husí játra, pochoutkové saláty a zákusky všeho druhu. Na své si přijdou i milovníci vinné révy. Bohatá vinotéka čítá moravská, francouzská, italská, španělská, německá i rakouská vína.

 

www.janpaukert.cz

ADRESA: Národní 17, Praha 1

Otevírací doba:

Po – Pá: 8:00-20:00

So – Ne: 10:00-20:00Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..