×
TOPZINE.cz

Zemřel Charlie Coopera z Telefon Tel Aviv

Joshua Eustis z elektronického dua z Chicaga říkající si Telefon Tel Aviv přišel 22. ledna o svého hudebního partnera. Společně s Charliem Cooperem měli v plánu zavítat 18. března do pražského klubu Roxy a představit své nové album Immolate Yourself vydané po pěti letech.

„S nemalým smutkem vám musím oznámit, že koncert Telefon Tel Aviv, který se měl konat v Roxy, je zrušen, a to bohužel z toho nejhoršího možného důvodu – úmrtí Charlie Coopera, člena tohoto hudebního dua,“ řekl Petr Tajčman z Roxy.

Teprve jednatřicetiletý Charlie Cooper byl minulý týden nalezen mrtvý v blízkosti Near Northwest Side.

Skupinu založili v roce 1999 Charles Cooper a Joshua Eustis. Společně vydali v roce 2001, kdy se přestěhovali z New Orleans do Chicaga, desku Fahrenheit Fair Enough. O tři roky později následovalo album 2004 Map of What Is Effortless.

Mnozí recenzenti sledovanost této kapely s „pouhými třemi deskami“ na elektronické scéně připisovali žánrové nevyhraněnosti a aranžérskému talentu, který kladně přijímá většina posluchačů elektronické hudby.

Dopis Joshui Eustise:

Hello, Everyone.

It breaks my heart to inform you all that Charlie Cooper, my better half in Telefon Tel Aviv, passed away on January 22nd.

We have been friends since high school, and began making records together a decade ago. We have been so fortunate to tour the world together, while at the same time having a massive amount of laughs at one another’s expense.

Aside from Charlie’s singular genius and musical gifts, I can tell you that he was a total sweetheart of a guy, and a loving friend and confidant to people everywhere. His musicianship was surpassed only by his greater gift to the world – his warmth, his generosity, his unquenchable humor, and his undying loyalty to those whom he loved. In the spirit of honorable mention, however, I should mention that he had a shoe collection that was marvelous, knowledge of hip-hop that was profound, and knowledge of wine that was subtle.

He is survived by a sister, a neice, a nephew, his mother, his stepfather, me, and more adoring friends than the Universe has dark matter. As such, his family and I ask for your discretion and consideration of our privacy during these extremely turbulent waters.

Yours in Music,

Joshua Eustis

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..