Zemřel baskytarista Deftones Chi Cheng. V kómatu strávil pět let

V sobotu 13. dubna zemřel člen kalifornských Deftones Chi Cheng. Dvaačtyřicetiletý basista byl dlouhodobě v kómatu po automobilové nehodě.

FOTO: Deftones
Basista Chi Cheng (vpravo) zemřel na zástavu srdce. Zdroj: oficiální facebook kapely

Informaci o Chengově úmrtí zveřejnila na svém blogu jeho matka Jeanne Marie Cheng, která s fanoušky Deftones pravidelně sdílela vývoj synova zdravotního stavu. „ V noci z pátku na sobotu byl vzat na pohotovost, jelikož se mu znenadání zastavilo srdce. Lékaři dělali, co mohli, už se ho ale nepodařilo zachránit,“ napsala.

Chengův stav se poslední dobou lepšil

K výše avizované nehodě došlo 4. listopadu 2008. Cheng tehdy cestoval se svou sestrou Mae, která díky bezpečnostním pásům utrpěla jen lehká zranění, sám basista ale připásán nebyl, v důsledku čehož byl po nárazu vyvržen z auta a vážně zraněn.

Basistův zdravotní stav se i přes mnohé komplikace začínal zlepšovat. Začátkem roku 2012 se probudil k vědomí a o několik měsíců později byl dokonce schopen hýbat některými částmi těla. O to smutnější je podle jeho matky skutečnost, že svůj boj takto nečekaně prohrál.

Deftones jsou dodnes řazeni po bok experimentálních kapel, jakými jsou například Linkin Park nebo System of a Down. Během svého působení vydali sedm studiových alb (poslední z nich s názvem Koi No Yokan vyšlo loni) a podařilo se jim získat cenu Grammy v kategorii nejlepší metalové performance.

Trojice alb Adrenaline, Around the Fur a White Pony byla vydána platinově, přičemž eponymní nahrávka Deftones získala zlatý certifikát.

 

Zemřel baskytarista Deftones Chi Cheng. V kómatu strávil pět let
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*