Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Zemětřesení na Novém Zélandu, nepokoje v Libyi. Jezdí Češi do těchto zemí?

Hana Chytrá

Hana Chytrá

22. 2. 2011

!Aktuálně!Nyní je na Novém Zélandu přibližně 500 českých turistů. Město postižené zemětřesením, Christchurch je pravidelnou zastávkou snad všech českých poznávacích zájezdů. Do Libye směřuje pouze několik set českých turistů ročně a momentálně není sezóna.

FOTO: Ilustrační foto

Ilustrační foto, Foto: Tomáš Zbyňovský, Topzine.cz

Město Christchurch je pravidelnou zastávkou na jednu noc prakticky všech českých poznávacích zájezdů, jelikož patří mezi nejhezčí města jižního ostrova Nového Zélandu. Nový Zéland ročně navštíví kolem pěti tisíc českých turistů, z toho využilo cca tisíc dvě stě osob formu zájezdu s CK, zbytek turistů cestovalo individuálně. Vyplývá to z dlouhodobých analýz agentury ACČKA.

Právě nyní, v období od listopadu do března, probíhá na Novém Zélandu nejvyšší turistická sezóna, jelikož je na jižní polokouli léto.V současnosti je zde kolem 500 českých turistů, více než stovka z toho jsou klienti cestovních kanceláří, dále individuální turisté a přibližně třetina jsou mladí lidé, kteří vycestovali do země za účelem sezónních prací v zemědělství. Nový Zéland má v tomto ohledu liberální legislativu a mnoho českých mladých lidí tento systém využívá.

Do Libye Češi nelétají

Do Libye směřuje pouze několik set českých turistů ročně a zájezdy do této země má v nabídce pouze několik českých cestovních kanceláří. Hlavní sezóna zájezdů je v období květen – červen a září – říjen, kdy je pro poznávací zájezdy vhodné klima.

Zájem o zájezdy do Libye je však i z celkového pohledu malý, čeští turisté preferují v tomto regionu spíše pobytové destinace jako Egypt či Tunisko. Nemalou bariérou je také vízová povinnost pro české občany. Navíc do země nelétají přímé charterové lety ani jiná přímá letecká linka z České republiky, což zájezdy do Libye ve srovnání se zájezdy do Egypta či Tuniska velmi prodražuje.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zemětřesení na Novém Zélandu, nepokoje v Libyi. Jezdí Češi do těchto zemí?