Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Země se zatřásla pod Spider-Manem

Eliška Nová

Eliška Nová

5. 7. 2010

Čtvrtého Spider-Mana čekají změny. A ne jen tak ledajaké. Po malém zemětřesení se otřásla židle režisérská i ta, na které sedával Tobey Maguire. Pavoučí muž bude mít nový obličej.

Nová tvář Spider-Mana Andrew Garfield, Zdroj: archiv

Hlavní role čtvrtého zpracování podle komiksové předlohy se zhostí Andrew Garfield. Vystřídá tak Tobeyho Maguira, který hrál Petera Parkera ve všech třech předchozích snímcích. Filmové studio Columbia Pictures se rozhodlo nezůstat v personálních změnách jen u Maguira. Místo Sama Raimiho (Stáhni mě do pekla) bude snímek nově režírovat Marc Webb.

Jak Garfield, tak Webb přitom nejsou v Hollywoodu zrovna ostřílenými personami.  Garfield byl známý spíše z divadelních rolí, za které získal řadu ocenění. Co se týče filmu, známý je hlavně z filmových festivalů. Zatím jedinou hlavní roli ztvárnil v britském kriminálním dramatu Boy A. Ale menší roli si střihnul například i v Imagináriu Dr. Parnasse. Webb debutoval v loňském roce s filmem 500 dní se Summer.

Spider-Man 4 se objeví v amerických kinech 3. července 2012. A jak trend poslední doby velí, ani pokračování Pavoučího muže se neobejde bez formátu 3D.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Země se zatřásla pod Spider-Manem