Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Ze života levhartů. Zoo Liberec vítá nové přírůstky do rodiny

Redakce

Redakce

24. 6. 2011

Liberecká zoo má tu možnost přivítat na svět dvojčata levhartů sněžných. Přijďte si užít den zase trochu jinak.

FOTO: Mláďata levhartů čekají na první návštěvníky

Mláďata levhartů čekají na první návštěvníky, Zdroj: zooliberec.cz

Narození mláďat je v každé zoo důvodem k radosti a oslavám. V Zoo Liberec mohou být hrdí na právě narozená dvojčata levhartů sněžných. Mimo to uplynulo již 50 let od prvního odchovu levharta čínského v Zoo Liberec.  Nejen tedy pro nové přírůstky, ale také na oslavu významného jubilea připravila liberecká zoo karneval, který se uskuteční v sobotu 25. června.

Karneval v kočičích maskách bude zahájen křtem levhartů v horní části pavilónu levhartů v 11 hodin. Pro návštěvníky v maskách, jejichž kostým bude autentickým obrazem jakékoliv kočkovité šelmy, je připravena barevná publikace Průvodce po Zoo Liberec a plakát levharta čínského.

Program dne

  • malování na obličej
  • soutěžní kvízy
  • řada poutavých informací a ukázek ze života kočkovitých šelem
  • vyhlášení nejlepší masky karnevalu

V rámci oslav proběhne také autogramiáda kmotrů malých levhartů, jimiž jsou: Anna Fixová, Jakub Štáfek, Kristýna Podzimková, Petr Buchta a Václav Matějovský, seriálové postavy z Ulice. Dalším lákadlem mohou být i hokejisté HC Bílí Tygři u pavilónu bílých tygrů. Na závěr dne čeká na vítěze soutěže o nejlepší karnevalovou masku cena v podobě ročního vstupného do Zoo Liberec. Máte se tedy určitě na co těšit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ze života levhartů. Zoo Liberec vítá nové přírůstky do rodiny