Menu
TOPZINE.cz
Z domova

Zdravotní sestra za pokus o vraždu vyvázla pouze s podmínkou

ČTK

ČTK

17. 3. 2016

Tříletý podmíněný trest s pětiletým odkladem dnes uložil soud za pokus o vraždu zdravotní sestře Šárce Groerové. Šestapadesátiletá žena po předchozí roztržce píchla svému bývalému partnerovi prošlý lék, kterým anesteziologové pacientům před operací oslabují dýchací svalstvo. Verdikt olomouckého krajského soudu, o kterém informoval zpravodajský portál iDnes, není pravomocný. Lhůtu na zvážení odvolání si ponechala obhájkyně i žalobkyně.

očkování proti rakovině děložního čípku

Zdroj: Shutterstock.com

Uložení podmíněného trestu soudce odůvodnil tím, že látka byla neúčinná, a muž po jejím podání trpěl pouze lehkými a krátkodobými obtížemi. Groerová mu navíc vyplatila požadované odškodnění.

Případ se stal v květnu 2013 v rodinném domě v Dlouhomilově na Šumpersku. Poté, co Groerová muži pod záminkou očkování proti tetanu píchla látku, kterou využívají anesteziologové, řekla mu, že do hodiny zemře. Po aplikaci měl muž dvojité vidění, křeče a problémy s dýcháním.

Groerová si vzápětí látku aplikovala sama a snědla prášky lexaurin, protože chtěla spáchat sebevraždu. Uvědomila si prý, že udělala hloupost. Žena u soudu tvrdila, že látka, kterou bývalému partnerovi vpravila do těla, byla již pět let prošlá a neúčinná. Místo do žíly ji navíc píchla do svalu. Svoje chování zdůvodnila tím, že muž měl nevhodné poznámky. „Chtěla jsem ho naštvat a postrašit. Věděla jsem, že je úzkostlivý na svůj zdravotní stav,“ řekla.

Muž, který obžalovanou opustil rok před incidentem, u soudu požadoval za nemajetkovou újmu 10.000 korun. Peníze mu už žena zaplatila. „Cítila asi můj odchod jako podraz. Myslel jsem si, že mě chce usmrtit,“ dodal muž.

Šestapadesátiletá žena byla původně obviněna z ublížení na zdraví a nebezpečného vyhrožování, za což by jí hrozily až tři roky vězení. Případ byl nakonec překvalifikován na pokus vraždy s vyšší sazbou.

Autor ČTK

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zdravotní sestra za pokus o vraždu vyvázla pouze s podmínkou