Menu
TOPZINE.cz
Z domova

Zdravotní sestra obžalovaná z vraždy 6 lidí v Rumburku, prý byla neoblíbená

ČTK

ČTK

17. 8. 2015

Výslechem dalších současných i bývalých zaměstnanců Lužické nemocnice v Rumburku pokračuje u ústeckého krajského soudu hlavní líčení v kauze zdravotní sestry Věry Marešové obžalované z vražd šesti pacientů. Bývalá náměstkyně ředitele nemocnice a tehdejší členka představenstva Martina Kučerová dnes u soudu řekla, že mezi sestrami na interně, kde pracovala i Marešová, panovala řevnivost. Mladší sestry údajně neměly Marešovou v oblibě.

zdravotni_sestra_osetrovatelstvi_zdravotnictvi_krevni_tlak

ilustrační foto, Zdroj: Shutterstock.com

 

Marešová podle obžaloby pacienty zabíjela vysokými dávkami draslíku, hrozí jí za to doživotní vězení.

Kučerová pracovala s Marešovou dlouhá léta i na jiných odděleních. Profesionální problémy s ní neměla. „Nemůžu říct, že by se k pacientům nechovala slušně. Nikdy si na ni nikdo nestěžoval, ani rodiny pacientů,“ řekla u soudu Kučerová. O tom, že Marešová byla v části kolektivu neoblíbená, se prý dozvěděla až po úmrtí poslední oběti. „Dozvěděla jsem se to až později, šlo především o mladší sestry. Nikdo nám předtím nic neřekl, nikdo si vedení nestěžoval,“ doplnila Kučerová. Mezi mladšími a staršími sestrami prý panovala řevnivost.

Nemocnice podle Kučerové řešila úmrtí seniorky z loňského června jako mimořádnou událost. Vedení nemocnice pak postavilo Marešovou mimo službu. „Když jsme jednali se všemi zúčastněnými, tvrdila, že nic neudělala, že kalium špatně nepodala,“ uvedla Kučerová s tím, že sama o případu informovala policii.

Marešová podle obžaloby pacienty zabíjela draslíkem od roku 2010 do loňského června. Nejmladší oběti bylo 35 let, nejstarší 85 let. Marešová u soudu vinu odmítla. Zpochybnila i znalecké posudky. Právě ty jsou pro obžalobu klíčovým důkazem. Kriminalisté neměli k dispozici těla obětí, zaměřili se proto na zdravotní dokumentaci a křivky EKG. Hlavní líčení je naplánováno na celý týden, znalecké posudky by měly zaznít pátek.

Autor ČTK

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zdravotní sestra obžalovaná z vraždy 6 lidí v Rumburku, prý byla neoblíbená