Menu
TOPZINE.cz
Krása

Zdravé a krásné vlasy? Zkuste šťávu z cibule nebo vitamíny

Redakce

Redakce

16. 5. 2011

FOTO: Zdravé vlasy jsou krásnéVlasy jsou naší korunou. A pokud jsou zdravé, lesklé a silné, tak nás i náležitě zdobí. Vaše vlasy nemusí být krásné jen z přípravků, které vám v reklamách nabízí usměvavá krasavice s bujnou kšticí. Já se vám budu snažit poradit takové, které najdete na louce nebo je můžete utrhnout ze stromu.

FOTO: Zdravé vlasy jsou krásné

Po zdravých a krásných vlasech touží každá žena, Zdroj: sxc.hu

Bohužel častým mytím, žehlením, foukáním a zbytečným barvením vlasům nepomůžete. Spíše naopak. Snažte se mýt si je maximálně třikrát týdně (a to i v případě, že je máte mastné). Nejlépe vůbec nepoužívejte kondicionér. Ten můžete nahradit například výluhem z šalvěje. Barvení nechávejte na odbornících nebo čtěte dále a zjistěte, jak vlasy barvit i bez chemie.

Přírodní barvení

Zesvětlovat či ztmavovat barvu můžete i přírodní cestou. K zesvětlení vám pomůže kůra ze tří lžic heřmánku a měsíčku, kterou přelijete 75 ml vroucí vody. Po 20 minutovém louhování k ní přidejte šťávu ze tří citronů a aplikujte na vlasy. Pokud vyjdete ještě na sluníčko, bude účinek znásoben. Pro ztmavení oplachujte po každém umytí silným vychlazeným černým čajem.

FOTO: Na suché vlasy pomůže maska z oleje

Na suché vlasy pomůže maska z oleje

K suchosti mají sklon vlasy barvené a často tepelně upravované. Měly by se jednou týdně ošetřovat olejovým zábalem. Pro tento typ je vhodný olivový, slunečnicový, kokosový nebo sójový. Olej stačí maličko ohřát a vmasírovat jak do vlasů, tak do pokožky hlavy. Doporučuji nezanedbat vtírání do konečků, které bývají suchostí postiženy nejvíce. Poté překryjeme vlasy fólií, zabalíme ručníkem a necháme hodinu působit.

Vlasy bez lesku

Předcházejte ztrátě lesku vyrobením vlastního bylinného oplachu. Stačí 800 ml vody, 15 ml octa a vybraná bylinka. Její výběr už nechám na vás. Může to být heřmánek, ten dokáže zvýšit lesk, nebo kopřiva, která zajistí nejen lesk, ale i celkovou regeneraci a podpoří růst.

FOTO: Mastnotu z vlasů dostane šťáva z cibule

Mastnotu z vlasů dostane šťáva z cibule

I když se to možná někomu nebude moc líbit, na mastný typ vlasů je výborná šťáva z cibule. Na noc si jí potřete celou délku vlasů, zabalte fólií a omotejte ručníkem. Do rána nechte působit a omyjte. Pokud má někdo citlivý nosík bude pro něj dobrá zpráva, že i lopuch má účinky na snížení mazu. Jen je trochu těžší ho získat.

Potřebujete totiž jeho kořen, který se sbírá pouze v březnu a dubnu nebo v září a říjnu. Pokud už ho máte, stačí ho umýt, povařit ve vodě, o teplotě 50 C° a nakrájet na proužky. Poté si z něj můžete připravovat odvar, kterým si vlasy budete oplachovat po mytí.

Vitamíny

Několik vitamínů, které vám s péči pomohou. Vitamín C – udržuje vlasy zdravé, vitamín B6 – proti vypadávání, vitamín E – dodává hebkost, křemík – při zhoršené kvalitě, jód – na oživení suchých vlasů, biotin – předchází šedivění, železo – proti lámavosti, mangan – zrychluje růst.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zdravé a krásné vlasy? Zkuste šťávu z cibule nebo vitamíny