Menu
TOPZINE.cz
Zdravá výživa

Zdravá výživa v kostce pro každého

Knih o zdravé výživě bylo napsáno mnoho a všichni víme, že je nestačí pouze číst. Od teorie k praxi někdy může být krůček, ale někdy také pořádně velký skok. Kniha Zdravá výživa od MUDr. Václavy Kunové je tak praktická, jak jen může být. Nabízí ucelené a přehledně zpracované informace, které vám pomůžou odstranit špatné stravovací návyky, shodit pár kilo a nastolit v organismu zdravou rovnováhu.

Foto: Petra Prokopová, Topzine.cz

Foto: Petra Prokopová, Topzine.cz

Kniha nabízí vše od základních informací o výživě a živinách nezbytných pro život každého člověka až po tabulky nutričních hodnot potravin. Popisuje význam tuků, cukrů a bílkovin ve výživě, vysvětluje základní pojmy a věnuje se také hubnutí, dietám, glykemickému indexu a vitamínům. Velice přehledně a srozumitelně poskytuje informace o zásadních otázkách zdravé výživy pro každého, nechybí ani užitečné odkazy, množství přehledných tabulek a také otázky a odpovědi.

Líbí se mi, že chybějící obrázky vysmátých hubených slečen zbytečně neodvádějí pozornost od podstatných věcí v textu a také nepříliš velký počet stránek, které by navozovaly dojem odborné encyklopedie určené pouze pro úzkou skupinu, nikoli širokou veřejnost.

Kniha obsahuje cenné rady k nezaplacení a neměla by chybět ne v knihovničce, ale přímo v kuchyni každého člověka, kterému není lhostejné jeho zdraví. Jsme to, co jíme, o tom není pochyb.

Název: Zdravá výživa
Autor: MUDr. Václava Kunová
Počet stran: 140
Vazba: brožovaná
Nakladatelství: Grada Publishing, Praha 2011
Doporučená cena: 169,-Kč

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zdravá výživa v kostce pro každého