×
TOPZINE.cz

Zdeněk Svěrák. Chodí po strništi bos a chystá novou knihu

FOTO: Zdeněk Svěrák je herec a spoluautor her Divadla Járy Cimrmana
Zdeněk Svěrák bude v nové knize chodit po strništi bos. Zdroj: http://www.zdjc.cz

Zdeněk Svěrák se inspiroval ve vzpomínkách na svá klukovská léta a výsledek se na pultech knihkupců objeví už v říjnu 2013. Známý český autor připravuje novou knihu s názvem Zdeněk Svěrák – Po strništi bos.

Zdeněk Svěrák bude v nové knize chodit po strništi bos. Zdroj: http://www.zdjc.cz

Zdeněk Svěrák připravuje v pořadí již čtvrtou knihu pro dospělé čtenáře. Autor titulů Vratné lahve, Povídky a Nové povídky tentokrát pátral ve svých vzpomínkách na dětství. Ostatně i připravovaná kniha Po strništi bos bude vyprávěna očima sedmiletého chlapce.

Úspěch Vratných lahví i Nových povídek

„Abych se do toho vpravil, při procházce liduprázdným podzimním krajem jsem si na polní cestě klekl. Měl jsem přece ve svých sedmi osmi letech ty oči, co mám teď, akorát byly níž,“ říká Svěrák o psaní své nové knihy.

„V kolenou mi zapraskalo a stromy podél cesty rázem vyrostly. Cesta se rozšířila, a co bylo přede mnou na zemi, listí, větvičky, štěrk, stopy pneumatik traktoru, bylo blíž a chtělo se mi vzít to do ruky nebo si na to sáhnout,“ dodal. Takto údajně získal autentický pohled malého dítěte na svět kolem sebe. Výsledek budou moci čtenářky a čtenáři posoudit již v říjnu 2013.

Knihy Vratné lahve, Povídky a Nové povídky měly mezi čtenářkami a čtenáři velký úspěch, celkově se jich prodalo neuvěřitelných 236 tisíc výtisků.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..