Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Zdena Herfortová oslavila životní jubileum 65 let

Redakce

Redakce

16. 10. 2010

Známe ji z divadla, rozhlasu i televize. Například jako Vladěnku Šiktancovou z Četnických humoresek, Cecílii Valšíkovou z Ordinace v růžové zahradě, jako hodnou babičku z pohádek či jako protřelou Luizu de Histangua z divadelní hry Brouk v hlavě. Kdo by řekl, že Zdena Herfortová oslavila už 65. narozeniny!

FOTO: Herečka Zdena Herfortová

Herečka Zdena Herfortová v Novomanželském apartmá Zdroj: www.zdenaherfortova.ic.cz

Přední brněnská herečka Zdena Herfortová ztvárnila mnoho krásných hlavních i vedlejších rolí. Po studiu na Janáčkově akademii v Brně nastoupila v roce 1968 do Státního divadla Brno a v roce 1992 pak do Městského divadla, kde hraje dodnes. Mimoto hostuje i v Divadle Bolka Polívky, v Divadle pod Palmovkou, Palace Praha nebo Metro.

V současnosti ji můžeme vidět v inscenacích Tanec mezi vejci (babička-tchýně-matka) či Zkroť mě, miláčku (Ingrid) v Divadle Metro, v Městském divadle Brno účinkuje v rolích: Fanny (Vrátila se jednou v noci), Ernestina Moneyová (Hello Dolly) nebo paní Hrabská (My fair lady (ze Zelňáku)). Na paní Helfortovou se také můžeme těšit v nových hrách Městského divadla Mary Poppins (paní Brilová) a Dobře rozehraná partie (Rosalinda Hundsheimerová, hospodyně), které budou mít premiéru v následujících měsících.

Za titulní roli historického dramatu Alžběta anglická získala v roce 1996 Cenu Thálie, na kterou byla nominovaná znovu v roce 1997, tentokrát za roli Raisy Gurmyžské ve hře Les.  Za celoživotní dílo v oblasti poezie získala ocenění Poděbradská růže.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zdena Herfortová oslavila životní jubileum 65 let