Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Zbavte se bolesti pomocí masáže

Redakce

Redakce

25. 1. 2011

Hlavním úkolem masáží je zbavit vás bolesti. Mnoho lidí trápí bolesti zad a jiné problémy spojené s opěrným ústrojím. Toho vás masáže snadno zbaví. Jsou ale velmi příjemné, i když zrovna žádné potíže nemáte. Skvěle vás uvolní, z těla se odplaví škodlivé látky a vy odcházíte uvolnění a odpočatí.

Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

Masáž je nejstarší podoba terapie, která je zároveň i zvláštní formou komunikace. Především doteky maminek s dětmi jsou velmi důležité pro další fyzický i psychický rozvoj dítěte a také pro vzájemný vtah mezi matkou a dítětem.

Masáže se provádí pomocí tření kůže, tlaků prsty na různé body, napětím i pohybem. Lze použít dlaně, prsty, lokty kolena, chodidla a různé mechanické pomůcky. Cílem je uvolnit bolestivá místa těla, jako jsou svaly, šlachy, vazy, kůže, ale i klouby a pomocí různých tlaků a typů masáží lze namasírovat i vnitřní orgány a lymfatický systém.

Druhů masáží je hned několik. U nás je nejznámější švédská. Jedná se o klasickou masáž, při které se využívá tření a hnětení celého těla. Další masáž je reflexní, typ nepřímé masáže, která se provádí na chodidlech a nártech a používá se v případě, když z různých důvodů nelze masírovat přímo postižený orgán.

Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

Známou a oblíbenou je i aroma masáž. Díky různým vonným olejům a krémům je masáž velmi příjemná a můžete ji vyzkoušet i se svým partnerem. Vždyť které doteky jsou nejpříjemnější? Ty od blízkého člověka.

Jestliže chcete odstranit různé nepříjemné blokace, rychle zregenerovat bolavé tkáně a rozproudit energii ve vašem těle, vyberte si masáž lávovými kameny. Jde o luxusní a vysoce příjemnou masáž, pro kterou je využíváno nahřátých lávových kamenů, které v sobě dobře akumulují teplo, uvolňují některé anionty kovů a dosahují silných energetických vibrací.

Baňkování může způsobit modřiny

Při baňkování, jednom z mnoha dalších typů, se používá předem nahřátých skleněných nádobek, které se položí na kůži a svým chladnutím na ní vytváří podtlak. Díky tomu nepřímo působí přes reflexní zóny na jednotlivé orgány. Po této masáži se však často objevují modřiny.

Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

Pomocí sladké medové masáže se zbavíte například revma, nespavosti, bolesti hlavy či trávicích potíží. Ovšem pozor by si měli dát lidé, kteří jsou alergičtí na med nebo mají citlivou pokožku.

Nejúčinější je thajská masáž

Thajská masáž, podobně jako masáž lávovými kameny, zlepšuje pohyblivost těla, odstraňuje bolest kloubů, posiluje nervový systém a odstraňuje blokády v těle. Rozdíl mezi klasickou a thajskou masáží je v účinku. Klasická masáž vám sice od bolesti uleví, ale pouze do jisté míry. Thajská masáž je mnohem účinnější. V rámci jednoho úkonu se najednou protahuje několik šlach a svalů a to je pro vás mnohem příznivější.

Další rozdíl spočívá i v technice. Hmaty, tření a hnětení jsou jiné než u klasické masáže. Je vedena více do hloubky těla a tím je i náročnější pro samotného maséra. Účinky této masáže jsou dlouhodobější, pokud na ni docházíte pravidelně.

Pokud tedy chcete uvolnit své svaly, zbavit se bolesti a různých zdravotních problémů, objednejte se k masérovi. A jestli toužíte jen po příjemných dotecích a uvolnění těla, řekněte svému partnerovi!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zbavte se bolesti pomocí masáže