Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Zážitková turistika: Pražské metro pořádá jízdy historickými vozy

Redakce

Redakce

18. 3. 2011

Dopravní podnik hlavního města Prahy připravil pro návštěvníky nevšední zážitek. Jednou měsíčně se budou moci svézt historickou soupravou metra.

FOTO: souprava pražského metra

souprava pražského metra, Zdroj: dpp.cz

Jízda historickou soupravou metra vznikla v rámci projektu Hospodářské komory hlavního města Prahy s názvem „Zážitková turistika“. Kromě nevšedních zkušeností  nabízí tento projekt také možnost zavzpomínat si na minulé časy.

Historická souprava, kterou se mohou zájemci svézt, je tvořena třemi vozy typu Ečs. Ty byly DPP dodávány v letech 1973 až 1976 z tehdejšího SSSR. Souprava je třívozová, a to proto, že ve stejném složení byl 9. května 1974 zahájen pravidelný provoz metra v úseku Kačerov – Sokolovská (dnešní stanice Florenc) na lince C, uvedla vedoucí Tiskového oddělení DPP Ilona Vysoudilová.

Trasa Kačerov – Nádraží Holešovice

Souprava vyjede vždy jednou v měsíci ze stanice Kačerov do stanice Nádraží Holešovice a zpět a kromě zážitku z jízdy budete mít možnost prohlédnout si zázemí metra v depu Kačerova. Kapacita je devadesát cestujících na jednu prohlídku, a ta se bude konat vždy v sobotu v 10:00 a 14:00 hodin.

Na úvod pracovníci  metra seznámí návštěvníky s bezpečnostními pravidly a poté bude představeno depo metra Kačerov. V 11:00 a 15:00 hodin souprava vyjede z depa. Během cesty si návštěvníci mohou prohlédnout kabinu strojvedoucího, který bude vlak obsluhovat v dobové uniformě. Dále uvidí rozsvícený tunel metra s krátkou zastávkou v tubusu mostu přes nuselské údolí. V Holešovicích navštíví se soupravou zázemí obratiště metra a vydají se zpět.

Vše bude probíhat s náležitým odborným výkladem stále přítomných pracovníků Dopravního podniku, kteří vám rádi zodpoví jakékoliv dotazy. Celý program bude trvat přibližně dvě hodiny.

Termíny:

19. března, 16. dubna, 21. května, 11. června., 16. července, 20. srpna, 17. září, 15. října, 19. listopadu a 17. prosince 2011

Setkání:

9:55 a 13:55 hod, před hlavní branou depa Kačerov, Sliačská 1, Praha 4

Vstup:

Děti do 10 let:  zdarma
Dospělí: 150 korun

Vstupenky si můžete rezervovat i pomocí internetových stránek.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zážitková turistika: Pražské metro pořádá jízdy historickými vozy